Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a felvételi az...

Mennyire nehéz a felvételi az ELTE (vagy más egyetem) Fordító-tolmács MA képzésére? Milyen nyelvtudást várnak el?

Figyelt kérdés
Akinek van tapasztalata, az leírná, hogy mennyire nehéz az írásbeli és a szóbeli felvételi? Milyen szinten volt a nyelvtudásotok?

2020. jan. 19. 17:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én nem az Eltére jàrok, de leírom nàlunk mi volt. Kellett írni egy magyar nyelvű fogalmazàst, egy idegen nyelvűt, ezeken kívül az egy nyelvet vàlasztóknak (magyar+1 idegen nyelv) nyelvtani teszt volt a kétnyelveseknek (Magyar-főnyelv+màsodik nyelv) màsodik nyelvről magyarra fordítàs. Amit tudok javasolni, hogy nézd át a Magyar helyesíràs szabàlyai 12. kiadàsát. Szóbelin nekem tolmàcsolni kellett, de volt akitől kérdeztek politikàval vagy orszàgismerettel kapcsolatos dolgokat is. Főnyelvből felsőfok kell, màsodik nyelvből középfok. Én egynyelvűre jàrok, abból felsőfokon vagyok/voltam. Ha kell privàtba leírom ez melyik egyetem.
2020. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!