Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ennyi óránk?

Miért van ennyi óránk?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.es gimnazista. Csak 8-10 évvel ezelőttre kell visszatekinteni. Akkor még a velem egykoruak a heti 26-28 óraszámra panaszkodtak, hogy milyen rengeteg az. Emlékszem amikor én voltam elsős 2010ben 4-5 óránk volt egy nap vagyis most több mint 2x annyit vagyok bennt iskolában mint akkor a mostani heti 38 óraszámommal. És mikor hulla fáradtan hazaérsz vár 20 oldal házi amit holnapra kell megcsinálni, ennyi erővel mondhatjuk azt, hogy kb 10-11 órád van egy nap. Mi lesz jövőre mikor a faktokat is hozzácsapják? Minek kell egy nap 8-9 órával terhelni egy diákot? Minek emelték meg pár év alatt ennyire az óraszámokat?

2020. jan. 22. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Miből áll ez a 38 óra? Nem a tesi miatt ilyen sok? Én már nem emlékszem pontosan, de én 10-ben általában du. 1-2 fele végeztem, átlag napi 6 órám volt, volt olyan nap, hogy csak 5, máskor pedig 7 óra. Én azt tudom ajánlani, hogyha van lehetőséged, akkor igyekezz előrehozott érettségit tenni, így annyival kevesebb órád lesz. Én 11-ben angolból leérettségiztem, nagyon jól jött az a -6 óra/hét. :)


Szerintem is felesleges már 10-ben ennyi órával terhelni a diákokat, de hidd el, ennél csak rosszabb lesz, amikor továbbtanulsz/dolgozol. Fel a fejjel! :)

2020. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem egészen értem az összehasonlításaidat.


Én most érettségizem, 30 órám van, igaz, az első nyelvből már levizsgáztam. Ebben a 30-ban minden benne van, a 2 fakt, a tesik, a hittanok stb.

Én 8 osztályos gimnáziumba járok, amikor idekerültem ötödikbe, akkor is heti 30 órám volt. Ez 9. és 10. osztályban felment 35-re, de annál több sohasem volt.


A most negyedéves egyetemista bátyám 9.-es ellenőrzője most került a kezembe, benne volt az órarendje, nekik sem volt kevesebb órájuk, pedig az 2011-ben volt. Szóval nem tudom, mire gondolsz, hogy 8-10 éve 26-28 órájuk volt a gimnazistáknak.


Kicsi elsős koromban sem volt soha 4 órám, napi 5 volt a jellemző, 2 nap volt 6-6 óránk, pedig akkor még nem volt a mindennapos testnevelés.

2020. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Elsősként nekem is 4-5 órám volt, de egyébként tényleg nem lehet a kettőt összehasonlítani... 7 évesen egy gyerek figyelmét még nem lehet lekötni olyan szinten, ezért van ilyen kevés óra, ez aztán évről évre emelkedik, és ezzel együtt bírni kéne a plusz terhelést, nem egyik napról a másikra zúdítják rá a diákokra a dupla mennyiségű órát.
2020. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az elsősökkel hasonlítottam össze magam. A mai elsősöknek már nincs 4 óra, 6 óra van nekik is minden nap. Magamat a 10 évvel ezelőtti gimnazistákkal hasonlítottam össze, meg persze az az elöttiekkel, mert az utóbbi időben húzták fel ennyire az óraszámokat.
2020. jan. 22. 23:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Na és igen, pont erről beszélek amit az első válaszoló írt. Én nem 1-2 re végzek, hanem inkább azt mondanám, hogy 3-4re. És valószínűleg nem a tesi miatt van mert heti abból csak heti 4 van.
2020. jan. 22. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!