Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány pontos lett a központi...

Hány pontos lett a központi írásbelije a gyerkőcötöknek?

Figyelt kérdés
Nálunk 31-31,és mérges vagyok,mert a mateknál és a magyarnál is azért vesztett sok pontot,mert nem maradt rá ideje..Miért nem lehet egy rohadt egész órát adni,csak 45-öt? Nyolcévi munkájuk van benne,és nem ér meg egy órát?? Ez nem a valós tudását tükrözi a legtöbb gyereknek,mert nem tudta kihozni az enyém se magából a maximumot... :-(

2020. jan. 23. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

41 pont magyar, 45 pont matek.


Nem értem a hisztidet. A nyolcadikos feladatsorok úgy vannak összeállítva, hogy legyen szórás. Ugyanezt a felvételit írták meg az elit gimnáziumok matematika, vagy humán, vagy nyelvvizsga tagozatára menő diákok, mint a szakgimibe menők.

45 perc elegendő volt a gyerekemnek. Mi treníroztuk otthon mindkét gyereket és az iskolában is. Viszont a figyelmetlenségek miatt rengeteg pontot elbukott.

Szerinted a gyerekednek nem a valós tudását méri a felvételi. Akkor mondj egy olyan felvételi eljárást a középiskolába (és ha már itt tartunk akkor a felsőoktatásba) ami mindenkinek megfelel!

2020. jan. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Trenírozhatnád magad udvariasság terén is,te kretén...Mit képzelsz hogy így ilyen stílusban válaszolsz valakinek? Szerinted csak te foglakoztál a kölköddel mi? Arrogáns barom..
2020. jan. 23. 11:58
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Pont h azert tukrozi a tudast mert keves idot hagynak ra. Nem csak a tiednek volt ra 45 perce, hanem mindenkinek. Igy csak a leggyorsabbak fejezik be. Ha adnanak ra sok idot es mindenki betudna fejezni nem lenne kulonbseg az eredmenyekben akozott aki 45p es akozott aki 2ora alatt csinalta meg.

Bocsi helyesirasert mobilrol irtam.

2020. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok. Más stílusban válaszolok:


A gyermeked 62%-os eredményt ért el a központi írásbelin. Ez azt jelenti, hogy van esze. A leírásod alapján nem volt elég ideje, ezért a munkatempóján van mit javítani. Mivel ez a 45-45 perc mindenkire vonatkozik (kivéve a többletidősöket) így a feladatlap alkalmas a szórásra (persze sok más tényező miatt is).

Azzal nem értek egyet, hogy ezzel a teszttel nem lehetett kihozni a gyerekből a maximumot. Szerintem igenis ki lehetett hozni.

Válaszodból kiderül, hogy Ti is treníroztátok a gyereketeket. Több dolog is magyarázhatja ezt a 62%-os teljesítményt:

1. Nem megfelelően volt trenírozva a gyermek.

2. A gyerek képességeihez mérten ennyit tudott az adott pillanatban.

3. Az iskolában nem megfelelően készítették fel a felvételire.


"Miért nem lehet egy rohadt egész órát adni,csak 45-öt? " mondatod miatt nem értem a felháborodásodat. Tudtátok évekkel ezelőtt, hogy 45 percesek a feladatlapok. El kell fogadnod, hogy a gyerekedtől vannak jobb és rosszabb eredményt elérő diákok. Sejtem, hogy nem ezt az eredményt vártad. Esetleg a dolgozatok megtekintésekor találhatsz egy-két plusz pontot.


Nem kell elkeseredni. Ezzel az eredménnyel egész jó gimnáziumokba be lehet kerülni. Sajnos az elitgimiket ilyen eredménnyel el kell felejteni. Nézegesd a felvizsga.eu oldalt, van ott kalkulátor is.


Megjegyzem a hatodikos felvételi szerintem sokkal nehezebb volt ugyanilyen feltételekkel.

2020. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gyerekem ugyan nincs, de az enyém nyolc éve 39 (matek), illetve 34 (magyar) pontos lett, szintén azért, mert kifutottam az időből. A helyzet az, hogy tényleg keményen hozzá kellett volna szoktatnunk magunkat a gyorsasághoz. Jó hír azonban, hogy a 60 pont feletti teljesítmény viszonylag erősnek számít minden évben, a legtöbb "versenytárs" ennél rosszabb eredményt produkál.
2020. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Tenírozva mint egy ló..

Mind2 36 pontos lett

2020. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Két éve 77 pontos lett egy 30-as matekkal és 47-es magyarral. Számomra az idő elég volt (magyarnál 20 percet unatkoztam, mateknál csak 10 percet) és azért tíz feladatra a 45 perc nehogy már kevés legyen, úgy, hogy az első hármat igazából két perc alatt meg lehet oldani ( már ha begyakorolja az ember). A matek nevetségesen könnyű volt, a magyar se volt nehéz. Ha pedig nem elég az idő lehet igazolást szerezni és akkor írhatja egy óráig
2020. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

#7

Nevetségesen könnyű volt a matek, de azért elveszítettél 20 pontot az 50-ből?

2020. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as, ha figyeltél volna én a két évvel ezelőttin elért pontjaimról beszéltem, mostanit jobban meg tudtam volna írni
2020. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem írtad, hogy te az ideit találtad könnyűnek, nem a sajátodat anno. :D Egyébként bármilyen hihetetlen, tizedikes korodban sem tananyag, sem képességek tekintetében nem ugyanott tartasz, mint nyolcadikban. Kár az idén ballagókat magadhoz hasonlítanod.
2020. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!