Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hová jelentkezzek egyetmre,...

Hová jelentkezzek egyetmre, ha általános iskolai tanár szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Egerben járok középiskolába, és hamarosan döntenem kell hogy hova tovább.

Eddig nem voltak elképzeléseim, régi "álmom" a tanári pálya volt, tegnap este döntöttem el véglegesen, ezért nem sokat tudok az egészről mi hogyan megy.


Eger mellett lakom és nem tudom hogy Egerben, vagy esetleg nagyobb városban járjak egyetemre. Ti hogyan látjátok jobbnak?


Matek-informatika tanár szeretnék lenni.


Mennyi lenne a kezdő fizetésem, ha végeztem az egyetemen, és mennyi lesz pár év után?


2020. jan. 23. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Egerben teljesen jó az EKE. A fizetés bértábla szerinti.


Viszont ha már matek-info tanár szeretnél lenni, akkor erősen javaslom, hogy tanulj meg normálisan programozni, sőt dolgozz is benne például egyetem mellett. Sokkal-sokkal jobb tanár leszel, ha van valós elképzelésed arról, amit tanítasz. Valami borzalom az informatika oktatás, én beszüntetném a jelenlegi formájában.

2020. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sajnos én is ezt tapasztaltam, nekem általános iskolában semmit sem tanított a tanárom, most középiskolában tapasztaltam meg, milyen is valójában.


Volt hogy évente 1 de volt hogy 2 tanár cserém is volt, így sok tanárt megismertem, így van köztük viszonyítási alapom, mivek voltak nagyon szélsőséges tapasztalataim is, ezen mindenképp változtatni szeretnék majd, interaktívabbá tenni, hogy tényleg szeressenek az óráimra járni, ne csak az legyen hogy már megint matek.

2020. jan. 23. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Eszterházys vagyok,idén kezdtem.

Csak engem vettek fel a Media-Informatika szakra idén.

Segitek neked írj rám privatban.

2020. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Oh,matek helyett médiát olvastam,abba tudtam volna segíteni felkeszülni 🤣🤣

Na de akkor ha matekkal nincs gondod,akkor az infóval se lesz.

2020. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elég ha informatikábl van emelt érettségim, vagy kell matekból is?

Esetleg ha harmadik szaknak ének tanárnak jelentkezek, miben változik?

Gondolom énekből is kell érettségi?! Ezen még gondolkozom, mert az iskolámban nincs lehetőség ének érettségire.

2020. jan. 23. 18:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell enek érettségi,az egyetem belső gyakorlati vizsgájából számolják a pontokat. Ott jó lenne olyan 80 körülire felvinni

Emelt matek kell hozzá.

2020. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most néztem: Informatika-Ének: Nem kell emelt erettségi semmiből se,mivel gyakorlati felvételi van.


Informatika-Matek: Kell egy emelt érettségi,de csak a Matekot fogadják el.

2020. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 23. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!