Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova jelentkezzek, ha angoltan...

Hova jelentkezzek, ha angoltanár szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Angol magántanár szeretnék lenni, aki gyengébb tanulókat tanít suli után, főleg 10-14 éveseket. Van tapasztalatotok, vagy ismertek valakit, aki ugyanígy szeretne továbbtanulni?

2019. jan. 21. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ehhez nem szükséges képesítés, bárki végezhet korrepetálást.
2019. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anglisztika (ha csak az angol érdekel) vagy osztatlan tanári (akkor kell egy másik tantárgy is).

Igen bárki korrepetálhat, ha így nézzük, de ha hivatalosan akarja csinálni nem árt, ha van végzettsége hozzá. Persze ha vállalkozást nyit és szolgáltatásoknál nem tanítást ad meg hanem valami mást így ki lehet játszani, hallottam már ilyenről.

Szerintem mindenképp érdemes továbbtanulni, főleg ha érdekel a dolog és komolyan gondolod. A későbbiekben is jól jön.

Felvi.hu-n minden infót megtalálsz a szakokról, egyetemekről.

2019. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%

De, KELL a korrepetáláshoz IS tanári végzettség!


Vagy majd azt gondoljátok, hogy bárki jöttment elmakog valamit és azzal HIVATALOSAN dolgozhat?


Ráadásul a tudást az Egyetem adja! Én mindenkit feljelentek akiről tudom, hogy végzettség nélkül tanít.


A szabály az szabály.

2019. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok, igen én is úgy gondolom, hogy elegedhetetlen a végzettség, de az emberek sokmindenre képesek a pénzért. Olyat is hallottam, hogy tanári végzettség nélkül valamilyen kereskedelmis diplomával (ha egyáltalán az volt..) tanított valaki általánosban.

Természetesen nem buzdítok erre senkit, épp ellenkezőleg, csak ezen sem kell meglepődni. Sajnos sokszor ezekkel senki sem foglalkozik, majd csodálkoznak hogy miért tartunk ott ahol.

2019. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anglisztika+anglisztika mester+tanár mester. Másik lehetőség: kétszakos osztatlan tanári. Magán tanításhoz tudtommal nem kell tanári, de jobb, ha van. Én is kérdeznék. Angol nyelvoktató bölcsész szakot (mesterképzés) ismeri valaki? Hol lehet azzal tanítani?
2019. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!