Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE Programtervező vs Gazdasá...

SZTE Programtervező vs Gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés

Aki esetleg a kettő szak közül az egyiket végzi/végezte az írna róla pár sort?


Leginkább a programozás része érdekel mindkettőnél.


Illetve a programtervezőnél a matek. Néztem ma tantervet de nem igazán értem. Vannak kötelező tárgyak mint pl. a Kalkulus 1 és a diszkrét matek 1. De ezeknek a tárgyaknak a 2. és 3. része már nem kötelező csak választható, hogy elérjem az adott kreditszámot nem?



2020. jan. 23. 15:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!Én most jelenleg Progon vagyok szóval leírok néhány dolgot.Az első 2-3 félévben a két szak szinte ugyan az 1-2 tárgy eltéréssel(Más jellegű matek tárgyak).Ha a programozás érdekel és úgy érzed meg tudsz bírkózni a matekkal akkor a programtervező szak jó választás lehet.Sok ismerősöm(olyan is aki emelt matekozott ötösre) ment át gazdinfora mondván, hogy ott majd könnyebb lesz a matek a vége felé.Viszont ez ne rettentsen el, én 4-es matekot közép szinten épphogy összekapartam, és most nem mondom, hogy itt pöpec megy a matek de azért összehozom.Segg kell hozzá, leülsz gyakorlod és menni fog.Főleg igaz ez az 1. és 2. félév matekos tárgyaira.Ha SZTE-re készülsz lehetséges,hogy hallottál már néhány dolgot a kalkulussal kapcsolatban.Az emberek többsége úgy jön ide, hogy kalkulusból senki nem megy át elsőre.Nos mint mondtam nem vagyok matek zseni de elsőre átmentem, viszont ezért minden héten egy keddi napot a kalkulusra szántam, ugyanis ebből minden héten kis zh-t írtunk és ezekre a dogákra kapott pontszámok összegéből kaptunk jegyet a gyakorlatra.A lényeg itt az, hogy, ha készülsz óráról órára akkor nem lehet gond.Dimat 1. már más, ott nincs zh minden héten,viszont könnyebb is kicsit a tárgy.De vigyázni kell vele mert ha a zh előtt 1 héttel kezded csak el tanulni lehet nem fog olyan jól sikerülni mint ahogy szeretnéd.

Összességében, ha szorgalmas vagy és leülsz tanulni akkor menni fog még a matek is.Nem nagyon foglaltam most össze jobban,mert nem nagyon érek rá, de ha még aktuális a dolog később privátban szívesen leírom, hogy nagyjából mi hogyan zajlik.

2020. ápr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!