Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az első félévem az egyeteme...

Ha az első félévem az egyetemen elrontottam (kevés kredit, rossz jegyek), de a következőt feltornázom, akkor nem tesznek át fizetősre, ugye?

Figyelt kérdés

Sajnos minden magánéleti szar összejött, és ki is akartam iratkozni, de meggondoltam magam.


Szóval maradhatok államis?

Úgy tudom, hogy egymást követő 2 félév átlagát nézik, hogy úgykell meglennie nemtudom hány kreditnek, meg átlagnak, igaz?


Ha így van, szerintem nem lesz gond a következő félév. Nem a tanulással volt problémám.



2020. jan. 23. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A második félév végére kell 36 kredit összesen.

Illetve az első félév súlyozott átlaga + második félév súlyozott átlaga => osztva kettővel - ez meg kell legyen a jogszabály szerint meghatározott, hogy bent maradhass. (általában 2,75 és 3,5 között mozog területenként.)


A súlyozott átlagot úgy számítod, a kreditet megszorzod a jeggyel. Ezeket az értékeket összeadod, és elosztod a teljesített kreditek számával.


A súlyozott átlagba NEM számítanak bele az elégtelenek.

2020. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha évre meg lesz a 3-as nem lesz gond
2020. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
10 kredit alatt vagyok ebben a fél évben..
2020. jan. 23. 17:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor, ha van emelt érettségid, jelentkezz újra minél előbb.

30+ kreditet nem lehetetlen megcsinálni egyébként. De mi van ha nem jön össze... ?


Júliusban kirak az egyetem, ha nem sikerülne mégse, szeptemberig nem lesz hallgatói jogviszonyod vagy átsorolnak önköltségesre.

Viszont szeptemberben újra beiratkozol, ha felvesznek. Elfogadtatod a tárgyakat, amiket most megcsináltál. és folytatod gond nélkül a tanulmányaidat államilag támogatott szakon.


Ha sikerül a kredit+átlag, egyszerűen nem mész el beiratkozni. Nincs semmi következménye.

2020. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát figyeljetek. Nálunk (ha jól emlékszem) 2 egymás követő félévben kell meglennie összesen 36 kreditnek. Szabadon választott nélkül 30 vagy 32 megvan. Vagy több. Illetve lehet, hogy ebben a félévben több kredit lesz mint 30-32.


Ha tanulok mint az állat, levizsgázok mindenből, ráadásul jobban, meg van közel 10 kreditem most, akkor nemár, hogy nem jön össze 2 félévben 36+ kredit. Főleg ha szabvált is veszek fel.


De ha tévedek, vagy valamit rosszul tudok, javítsatok ki.

2020. jan. 23. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as: nem biztos elég az a hármas átlag koránt sem.

Van, ahová majd 3,25 és 3,5-ös fog kelleni! Nagyon figyelmesnek kell lenni, ezekben az átSorosozós időkben :D


[link]

2020. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szak, és karfüggő, hány kreditet tudsz szerezni egy félévben.

mérnökin, orvosin, jogon nem könnyűek a választhatók sem, nemhogy a kötelezők, szakmaiak.

2020. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!