Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gépet érdemes venni...

Milyen gépet érdemes venni média szakra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Média szakra készülgetek, és ha felvesznek, valószínűleg szükségem lesz egy új, jobb gépre, így elkezdtem már az "álmodozást". :D

Az iskolában (miskolci Zrínyi) nincs specifikusan kijelölve, hogy milyet kell venni, ezáltal (gondolom),szabad a választás. Milyen laptopot, vagy iPad-et javasolnátok szövegírásra/szerkesztésre, alkalmi fotó- és videószerkesztésre, sorozatozásra, jegyzetelésre, bemutatók készítésére, és ritkán játékra? Keret kb. 200 ezer lenne, maximum 250, sokat nem szeretnék rá költeni, mivel kollégiumba, vagy nagy útra nem szívesen vinnék egy számomra drága készüléket.

(iPad esetén a kiegészítőkkel együtt értem a keretet.)


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jan. 27. 22:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%

iPad, tablet és stb erre nem való. Laptop se, kivétel ha komolyabbat veszel.


Videoszerkesztéshez kelleni fog a cpu és a gpu is a rendereles miatt.

2020. jan. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nincs semmilyen megoldás? :)
2020. jan. 30. 16:29
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

De van, persze vehetsz gyengébb laptopot is. Azzal is lehet szerkeszteni, az se mindegy milyen jellegű dolgokat csinálsz!


De Tablet, telefon,ipad ezek nem erre valók.


250-ért lehet már venni egész jókat is.


Én igazából úgy mondtam, hogy a komoly/profi munkához olyan felszerelés is kell, csak lehet rosszul fogalmazta, szóval elnézést.


Ha én állnék laptop vásárlás előtt, akkor mindenféleképpen Dell-t ajánlanék. Megbízhatóak, jó a garanciáztatása is, nem csalódtam még sose benne. Bár most HP-m van jelenleg, de soha többet nem vennék HP-t. :D


Annyira figyelj, hogy IPS -panellal legyen. Sokkal szebb lesz a kép és ez ugyebár nálad előny. Vagyis a kijelzője lesz szebb. IPS-en sokkal szebbek a színek is, a fekete az bizony fekete. TN panel nem olyan jó..., persze a IPS-panellal drágább. De ebbe az elemzésbe nem akarok itt belemenni, mert hosszan lehet róla írni. Erről tudsz teszteket nézni IPS vs TN


ipon-on nézhetsz laptopokat és szürhetsz is adatokra.


Azért egy 8GB DDR4 memória kell. Legalább egy i5-ös CPU, Videókártyából Nvidia-t ajánlom, Legyen benne SSD ebben az árkategóriám szerintem 256GB lesz a maximum, de ha találsz 512GB-az mégjobb, illetve mellette legyen legalább 1 TB-os HDD is.


A Dell -ek mellett az Acer -ek sem rosszak.


Lenovot azt sose vegyél! Volt már 2 mind a kettő borzalmas volt, folyamatosan gariztatni kellett, ismerősőmnek is volt, neki is rossz volt az egész, szar a kijelzője is. Persze biztos van olyan aki jót fogott ki (aztán azt mondja, de hát mit beszélsz? Jó az a legjobb!), vagy valami olyan brutális árban amire már oda figyelnek. Persze, ha mezei felhasználói használatra használja valaki akkor ez is jó lehet. De én nem ajánlom.



Nekem a sorrendem így lenne, ha választani kell: Dell, Acer, Asus

2020. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem kellene nagy szerkesztésekre, mert a suli viszonylag jól felszerelt gépek terén, a bemutatójukban iMac, MacBook gépeket említettek, amikkel az iskolában vágnak. (Nyilván nem Hollywood-i filmeket kell csinálni még. :D) iPad-et leginkább kompatibilitás és hordozhatóság miatt vennék, de még mindig csak egy tablet hatást kelt, az iPad OS ellenére is. Van a rendszerre néhány egész jó szerkesztő, mint pl. az alap iMovie is, de félek, hogy megint melléfognék vele.

Maximum csak akkor vállalnám be, ha nyelvi szakra vennének fel, oda elég egy olcsóbb/gyengébb cucc is.


Egyébként; jelenleg egy kicsit már idős, 6 éves Acer gépem van (Pentium 2020M, 4GB DDR3, Win 8.1-gyel), de korához képest még mindig egészen jól teljesít, dokumentumokat írni, meg böngészni teljesen elég, még alap szerkesztgetésekre is használható, számomra eddig jól bizonyított a márka, szóval ez sincs kizárva, ráadásul a TravelMate széria különösen tetszetős.


Iponon a szűrővel találtam néhány egész jó gépet - árban is -, leginkább az Asus VivoBook S13-ja tetszik a súlya és mérete miatt, utánanézek, hátha van belőle i5-ös változat.

Dellek között is szétnézek, sok helyen ajánlják őket, megbízható, erős gépeknek tűnnek a vélemények alapján.

Kijelző mindenképp IPS lesz, köszi a tippet.

HP-vel neked pontosan mi volt a problémád?


Lenovoban maximum 2in1 gépet vennék, mert ott viszonylag széles a kínálatuk a többiekhez képest. Egyik rokonomnak 100k-s kategóriából van Lenovo notebookja, az elég lassú böngészés közben is - pedig az enyém se sokkal drágább, ráadásul még idősebb is, és gyorsabb. (Típusát sajnos fejből nem tudom.)


Köszi a tartalmas válaszod, sokat segítettél a kommenteddel, végre sikerült elindulnom a nézegetés fázisában. :D Annyiféle típus és márka van most piacon, hogy nem lesz a legkönnyebb a választás, szerencsére van időm.

2020. jan. 31. 20:26
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

HP pavilonnal nekem:

- tn panel, ahhoz képest h eléggé drága volt.


- hangszoro gagyi. Elvileg b&o, de driver nem támogatott : nagyszerű...


- ventillátorral már 1 év után bajok voltak. Gari az több hónap lett volna ( egy ventillator csere...) igy kicseréltem magam gyárira. Érdekes az alkatrész 3 nap alatt itt volt. Így ugrott a gari.. de a hp us atvert a garival amúgy. Azt mondták 3 év, holott csak 1 van... azt mondtám ez importőr adminisztrációs hibája.. keressem őt..persze..mintha tudnám ki Ő...a bolt szart rá. Ok.


- néha előjön ventiknel kontakthiba, mintha nem mennének vagyis megy de a gép azt hiszi nem megy. Ilyenkor szétszedni, kihúzni, visszarakni és jó..


- bill. Gagyi. Hihetelen szar az elosztás a í betű kacsacsorrel a space mellett van jobbra. Na ez programozóként halál. Egyszerűen 2 év alatt se szoktam meg


- 1 év után a bill több gombja is "elkopik' tehát ragad, rossz érzés lenyomni. Bill csere ultra szar, nem is akarom. Felülről nem lehet..a teljes gépet darabokra kell szedni, csak akkor tudod.



- az alap specifikáció az árhoz képest lofing. 128gb ssd vel adták és 8gb ddr4.. amikor volt a ventis dolog, ezt csereltem 1tb ssd re és 16gb ram ra...


- hűtése hangos..rosszul van szerintem az egész megtervezve


Lényegében ennyi.


A régi 10 éves Dell laptopom azóta is tökéletesen működik. Sose kellett semmit cserélni. Persze az már gyenge gép konfigurációba

2020. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hú, akkor jó sok gondja van, számomra a billentyűzetproblémák a legjelentősebbek, fontos lenne a kényelmes és könnyen takarítható klaviatúra, mert sokat typeolok nap, mint nap. Szervizelése is ennyire borzalmas a Dellhez/Acerhez képest?
2020. febr. 1. 11:46
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát én nem küldtem el. 1 hónapot mondtak legalább.
2020. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Én biztos valami Macbookot néznék. Csak gondolj bele hány vlogger használja hogy amikor utaznak tudjanak szerkeszteni, és szerintem sulikban sem ritka. :)
2020. febr. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Macbook áráért már egy predatort veszel, ami jobb :D
2020. febr. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Játékra persze, de suliba egy Macbook-al sokkal jobban járna. Megbízhatóbb, stabilabb rendszer. És lehet jönni megint azzal hogy hardverben jobb de ez is olyan mint az Iphone, a rendszer miatt sokkal jobb arra amire a kérdezőnek kell. Nem véletlenűl használnak többen Apple gépeket munkára és sulikban. :)
2020. febr. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!