Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási felvételinél...

Felsőoktatási felvételinél van valaki, aki ellenőrzi utólag a középiskolás év végi eredményeket?

Figyelt kérdés

A rendszer annyit kér, hogy adjam meg az utolsó két év év végi eredményeimet és az ezt tanusító bizonyítványról képet.


Ezeket az eredményeket leellenőrzi valaki egy belső rendszerből, vagy csak az általam feltöltött képpel vetik össze?



2020. jan. 28. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:

1. ha ezeket belső rendszerből néznék, meg se kellene adnod az adatokat


2. A bizonyítványból feltöltött oldalakon szerepel a neved, az iskolád pecsétje és om azonosítója, az igazgatód és az osztályfőnököd aláírása. Szóval nem, nem tudsz vele trükközni.

2020. jan. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti, simán tudna trükközni ha akarna.

Most csak az érdemjegyet, átcopyzni egy másik tantágytól. Nem valami nagy ördöngösség.

Azonban én nem kockáztatnék, nem nyersz vele annyit amennyit megérne, mert ez bizony már bűncselekmény. És nem is ilyen ejnye-bejnye, hanem szabadságvesztés is járhat érte.

Szóval én inkább kicsit jobban nekifeküdnék az érettségiknek, és duplázásra mennék, hogyha rosszak a jegyeid.

2020. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Most csak az érdemjegyet, átcopyzni egy másik tantágytól"


Fel kell töltenie a bizonyítványt, ha azzal pedig meg kell egyeznie a jegynek. A bizonyítványt pedig nem tudja úgy meghamisítani, hogy ne vegyék észre.

2020. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Fel kell töltenie a bizonyítványt, ha azzal pedig meg kell egyeznie a jegynek. A bizonyítványt pedig nem tudja úgy meghamisítani, hogy ne vegyék észre."


Aki egy kicsit is jártas a "photoshop-ban", annak azért ez nem okoz nagy gondot.


Tegyük fel, hogy az ének "jeles", matek "kettes" szimplán kicseréli a két rublikát és annyi volt. Nem kell ehhez nagy tehetség. (mármint az érdemjegyeket cseréli ki)

Ne mondjad, hogy ez lehetetlen lenne. De azt mondom, hogy ha ezt megcsinálja az már bűncselekmény.


Ha meg csak simán 5öst ír be a matekhoz amikor 2es lett, azt meg ellenőrzik.

Nem tudom, hogy van-e szankció utána, de azt tuti észreveszik.

2020. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: Nem azt mondom, hogy lehetetlen, photoshop tudással meg lehet csinálni, de szerintem tuti van az oktatási hivatalnál vagy a felvinél olyan képellenőrző szoftver, amellyel meg lehet mondani, hogy az adott kép manipulált-e. Szóval lebukna szerintem.
2020. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

diákmelósok ellenőrzik "kézzel" az adatokat.


A probléma ott lehet, hogy egyetemnél amikor beiratkozol ott is elkérik a bizonyítványt, és azt nem tudom, hogy tudod meghamísitani.


De szigoruan elméleti kísérlet ez, tényleg elég komoly bűncselekmény ilyet csinálni, illetve nem is fair. Szóval elítélem az ilyet, csak eljátszottam a gondolattal.


Szerintem kivitelezhető, csak a kérdés, hogy milyen áron..

2020. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!