Hova vennének fel?

Figyelt kérdés
A hozott pontom az 47 a magyar az 37 a matek 35 lett. Ez így 119 pont. Ezzel hova lenne esélyem? Eötvös, Apáczai, újbudai József Attila, szinyei Merse Pál, Kosztolányi Dezső, II. Rákóczi, Madách Imre, Kölcsey Ferenc? Fő cél az Eotvos meg az Újbudai József attila

2020. jan. 29. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy ezek összesen 119 pontot adnak, még nem sokat mond, mivel sok suli másképp számol.

Pl. az Apáczaiban a szóbeli behíváshoz csak az írásbeli felvételi pontok számítanak, és azokat is súlyozzák a tagozattól függően (pl. humánon 2-szer annyi pontot ér a magyar írásbeli, mint a magyar), és a végső pontszámításnál is gyengén esnek a latba a hozott jegyek.

Szóval nézegesd meg, melyik iskolában hogyan számolják a pontokat (van olyan is, ahol 5 tantárgy jegyeit nézik, másutt az összeset, sőt, van, ahol 5.-től nézik a jegyeket).

Azért tippelek neked egyet, hol milyen esélyed van:

– Eötvös, Apáczai, Madách felejtős, a szóbelire sem jutsz be így valószínűleg,

– a József Attila necces, de esélyes lehet, hogy szóbelire behívnak,

– nagyon esélyes a szóbeli behívás a Rákóczi, Kölcsey, Kosztolányi, Szinyei esetében.

Az, hogy hova vennének fel, egy másik kérdés, mert ha mondjuk be is csúszol pl. az alsó ponthatáron a József Attilába, akkor nagyon jó szóbelit kell ahhoz, hogy fel is vegyenek.

2020. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj de igazad van! 5.ben kitűnő voltam 6.ban 3db négyes; nyelvtan töri és természetismeret az átlagom tavaly év végén 4,72 most 4,78
2020. jan. 29. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:

A helyedben mindegyik sulit beírnám szimpátiasorrendben. Hiszen jó esetben az összesbe behívnak szóbelizni, rosszabb esetben néhányba nem (pl. Eötvös, Apáczai, József Attila), de vesztenivalód nincs.

A szóbelik után pedig még módosíthatod a sorrendet, ha úgy érzed, valamelyik szimpibb lett.

2020. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Fellebbezésen kaptam még 2 pontot (1-1-et mindkét tantárgyból)! Remelem hogy 121 ponttal a joskába behívnak azért :) eléggé nagy duma gép vagyok szntem a szóbelivel Bem lesz nagy gond! ;)
2020. jan. 30. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!