Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha biológia-kémia fakultációra...

Ha biológia-kémia fakultációra jelentkeztem, és esetleg nem vennének fel az orvosira, akkor hová tudok még elmenni ezzel?

Figyelt kérdés

Előre köszönöm a válaszokat.

Egy kétségbeesett lány


2011. szept. 14. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biológia vagy kémia bsc-re, csak akkor nem orvos leszel hanem tanár vagy kutató.
2011. szept. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyésznek, kémikusnak, biológusnak (nem csak tanárként, lehetsz kutató is), bármilyen egészségügyi (gyógyszerész, ápoló, dietetikus, gyógytornász stb.).

És mivel lesz mellett matek érettségit (ugye az kötelező), ha hozzá teszel egy emelt kémiát, mehetsz több mérnöki szakra vagy pl. biomérnök, az nem lehet rossz), ezen kívül magyar érettségid is lesz, ami egy emelt biosszal párosítva jó mondjuk pszichológusnak, gyógypedagógusnak.

2011. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, a pszichológusira én is gondoltam, de azt hittem, hogy az emelt biosz mellé kéne egy emelt magyar is... De ugye kémiafakultáción vagyok, nem magyaron.

Köszönöm az eddigi válaszokat! Már kevésbé érzem kétségbeesettnek magam, ha nem jönnek ki jól a dolgok.

2011. szept. 17. 19:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Egészségügyi karra. Gyógyszerész is az orvosi karon van, csak oda alacsonyabbak a ponthatárok.
2012. júl. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!