Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ciki lenne, ha én 17-18...

Ciki lenne, ha én 17-18 évesen bekerülni a gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én egy Gyógypedagógiai iskolába járok Győrben. És a nyolc általános után egy évet még magántanárnál kell lennem, után be akarok jutni a Czuczor Gergely Bencés gimnáziumba. Ti tudtok valamit?
2020. jan. 29. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy 17-18 évesen bekerülni?

8 általános után még egy év az ok.

14 évesen kezdik a gimit, te akkor 15 évesen fogod.

Honnan jött az a +2-3 rá?

17-18 évesen nappalira nem is biztos h felvesznek.

2020. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem nem lehet, hanem biztosan nem veszik fel. Főként , hogy 16év a tankötelezettség. Aföllött nem is foglalkoznak vele.
2020. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik, nem fognak nappalira felvenni 14-15 évesek közé, főleg nem a Czuczorba, az egy erős iskola. Ennyi idősen már csak esti gimnáziumba jelentkezhetsz.
2020. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#1: Gyógypedagógiai iskola, aminek 10 éve felel meg nagyjából egy normál általános iskola 8 évének.
2020. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nappali képzésre 16-25 éves korig lehet járni (ha a tanuló a 25. évét a naptári év végéig sem tölti be).


Igen, ciki 17-18 évesen a 9. osztályba jelentkezni nappalitagozatra gimnáziumban. Habár az oktatók tisztában vannak azzal, hogy te miért vagy ennyire túlkoros, de az osztálytársak közé nem fogsz tudni beilleszkedni.

Akkor inkább az esti tagozat, de oda csak 18 éves kortól lehet menni.

2020. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!