Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Teljesített krediteket pontosa...

Teljesített krediteket pontosan hogyan számolják átsorolásnál?

Figyelt kérdés

Kapunk egy üzenetet, melyben ez áll:


"A 2007. szeptemberében vagy annál később alap vagy mesterképzésre felvételt nyert államilag támogatott, nappali és levelező tagozatos hallgatókat érinti az átsorolás. Az átsorolt hallgatókat augusztus első hetében Neptun üzenet+emailben, majd postai úton is értesítjük.



DE TVSZ Hallgatói jogviszony 3. §


11(11) Ha arról az államilag támogatott hallgatóról, aki tanulmányait az első évfolyamon 2007 szeptemberében kezdte meg – majd ezt követően felmenő rendszerben - a tanév végén a kar megállapítja, hogy az utolsó két aktív félévben nem szerezte meg legalább az ajánlott tantervben előírt kreditmennyiség ötven százalékát, tanulmányait a következő tanévben csak a költségtérítéses képzésben folytathatja. Ezen átsorolással érintett hallgatók száma a tanévben a karok államilag támogatott képzésben résztvevő hallgatóinak 15 százalékáig terjed. A hallgató államilag támogatott vagy költségtérítéses képzésbe való besorolása egy tanév időtartamra szól.12"


DE-IK, nálunk ez az ajánlott kredit 27+27=54, viszont úgy tudom 30-at kell minimum összeszedni.

Nekem szabadon választhatóval együtt 34 van, anélkül 28, ez így még megfelel, vagy a szabadon választható ilyenkor nem számít?


2010. júl. 22. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Még akkor is, ha külön lapon számolják ugyanolyan kredit a szabadon választható, mint a többi. Itt az ELTE-n ez biztosan így van, de szerintem nálatok is.
2010. júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!