Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PPKE vagy ELTE keleti nyelvek...

PPKE vagy ELTE keleti nyelvek és kultúrák-kínai szakirány?

Figyelt kérdés

2020. febr. 2. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettő nyiltnapján voltam, és mindkettő tetszett, annyi a különbség hogy a pázmányra kevesebben jelentkeznek így kevesebb létszámúak a nyelvórák, ami jó, viszont egy évig kötelező japánt tanulni, és ez nem választható, illetve koreaira meg nincs lehetőség, nekem ez döntötte el hogy az ELTEt választom, mert azt mindenképp szeretnék, a japánba meg nem akarok energiát fektetni mert nem érdekel. Illetve a pázmányon jobban rámennek csak a modern mandarin nyelvre és nem tanulnak klasszikusat, az eltén meg egy évet vagy másfelet kell tanulni de az első évben biztos nem. Én amennyit kérdezgettem az ott tanulókat egyik helyen sem rosszak a tanárok, inkább abban van különbség amit elmondtam.
2020. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ez nagyon sokat segített! A japán nyelv egyáltalan nem érdekel,így marad az ELTE :)
2020. febr. 2. 19:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak nem értem,hogy miért nem tüntetnek fel ilyen dolgokat a honlapjukon:/
2020. febr. 2. 19:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülök ha segíthettem😊 hát igen ezzel én is a nyílt napon szembesültem sajnos:/
2020. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még most indítanak majd szeptemberben a Károlin is kínai szakot, eddig minorként volt ott jelen, viszont arról semmi konkrét infót nem mondtak sajnos mert ugye most fog indulni a szak. Egy japán szakos mondott pár dolgot hogy ott sem rosszak a tanárok, de ki tudja. (Annyit tudok hogy minorként ott is van koreai szóval azt jelölöm másodiknak,😆 de csak felvesznek az eltére nem vészes a ponthatár😁)
2020. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!