Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet válasszam?...

Melyik egyetemet válasszam? (BGE KVIK vagy SZE GK?

Figyelt kérdés

Érdekel a turizmus és vendéglátás, főleg a turizmus része. Nem tudom melyik egyetemet jelöljem előrébb. Az SZE elég közel van hozzám helyileg, és nem kéne koleszos lennem. Viszont halottam, hogy gyakorlaton ,a fogadó helyeken elég bunkók tudnak lenni.

A BGE-nél a gyakorlaton azonban nem tudom milyenek szoktak lenni.

Valamint nem tudom, hogy az SZE GK elvégzése után mennyire tudnék elhelyezkedni a későbbiekben. Azt hallottam, hogy a BGE-seknek könnyebb utána munkahelyet találniuk(bár nem tudom tényleg igaz e)

Ugyanúgy jó az SZE? Pénzspórolási lehetőségből lenne olcsóbb számomra jelenleg(utazás ,kaja, stb), de ha annyira nem tudnék állást találni a későbbiekben ,mint ha a BGE-n végeznék, akkor persze nem éri meg.

(Persze tudom, hogy nem lehet csak hipp-hopp egy tökéletesen fizető munkahelyet találni kapcsolatok nélkül)

Mi tévő legyek?



2020. febr. 3. 17:29
 1/4 anonim válasza:

Voltál nyílt napon? Ezek mindig szoktak segíteni.

Esetleg egy korábbi BGE-st is megkérdezhetsz. Én Corvinuson vagyok ezen szakon, igy egyikről se tudok sokat. Szerintem a pesti egyetemekkel könnyebb elhelyezkedni, mivel sokszor már az egyetem alatt van lehetőséged olyan emberekkel ismerkedni, akik a későbbiekben felvehetnek akár. Pl. Vendégelőadások, versenyek által. Tanulni kb ugyanazt tanulnád, annyi hogy úgy tudom a BGE eléggé rámegy a gyakorlati részre (ami persze jó is).

2020. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Voltam mindkét egyetem nyílt napján, és alapvetően nekem talán a BGE jobban tetszett, bár így nyílt napon nehéz eldönteni,mert ilyenkor mindenki a jó oldalát mutatja.

Sajnos nincsenek BGE-s ismerőseim, vagy bárki akinek valakije odajár az ismeretségi körömben, ezért kérdeztem meg itt.:/

2020. febr. 6. 22:35
 3/4 anonim válasza:

Végül melyiket választottad?

Én is ezt a kettőt néztem meg.

2020. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül az SZE-t jelöltem meg elsőnek.
2020. júl. 31. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!