Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik orvosi egyetemet...

Melyik orvosi egyetemet válasszam?

Figyelt kérdés
Most leszek végzős és az orvosi a cél. Már csak azon gondolkodom hogy melyikre menjek. Érdemes külföldi egyetemet megpróbálni? Vagy maradjak a magyaroknál? És azokon belül melyiket? Ti melyikre jártatok mik váltak be? Előnyök hátrányok? Vagy esetleg olyan aki többet megpróbált? Melyiken a legjobb a képzés? Milyenek az előadók? Ljubljanai egyetem hülyeség lenne? Úgy is lehetek külföldön orvos ha itthon végzem el? Persze a külföld még nincs eldöntve csak érdeklődöm. Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 8. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Külföldi akkor éri meg ha van félévente olyan 4-5 milliód a tandíjra és egyéb költségekre.


A négy magyaroroszági orvosi egyetem színvonalában pedig nincs nagy különbség,én a közelség és az egyetemi város élhetősége szerint döntenék.

2017. aug. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 RandalGraves válasza:
36%

Nagyon tudom ajánlani A Tan Kapuja Buddhista Főiskola tibeti akupunkturológia szakát, ahol magam is végeztem.

Hat hónap kőkemény tanulással (heti három óra!) az akupunktúra feketeöves doktora lettem! A képzésre felvett kölcsönöket még 2099-ig fizetem, szóval szinte ingyen volt. Bár a doktori címet még 1999-ben nyertem el, azóta sem sikerült állást találnom, viszont számtalan főorvosnak, munkaügyisnek és állásközvetítőnek okoztam vidám perceket az állásinterjúk során, amire nagyon büszke vagyok.

Érzem az erőben, hogy jól választasz majd! Találkozunk szeptemberben a Nagy Sztúpában!

2017. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy érdemes-e külföldi egyetemet megpróbálni, személyfüggő. A magyar orvosképzés jó, és mind a négy egyetemen ugyanolyan, úgyhogy a szimpátia és a személyes korlátok tudnak dönteni. Az államilag finanszírozott képzések idejét le kell dolgoznod Magyarországon, de utána ott dolgozol, ahol csak akarsz. Több országra is mondják, hogy tárt karokkal várják a magyar orvosokat, illetve a kötelező gyakorlatodat is csinálhatod külföldön speciális Erasmussal, én legalábbis úgy tudom, hogy a SOTÉ-n és az én egyetememen (SZOTE) erre van lehetőség, és gondolom, a többi helyen is.


Az előadók nagyon változóak, nyilván egyetemenként eltérő, hogy melyik tárgy melyik tanárát szeretik jobban, de ugyanúgy lehet rémhíreket is hallani mindegyik karról, mint pozitívumokat.


Ha akármelyik egyetem szóba jöhet, szerintem menj el a nyílt napokra. Egy-kettőt egyébként is nézz meg magadnak szerintem, mielőtt leteszed a voksodat az egyik vagy másik mellett, mert ha a végén esetleg nem oda kerülsz be, amit első helyen jelöltél, nem fogod azt érezni, hogy kihúzták a lábad alól a talajt, vagy rájöhetsz olyasmikre is, hogy melyik város az igazán szimpatikus meg mennyi utazás férne bele, és ezek is fontos dolgok.


Szerintem - de ez tök személyes vélemény - orvosiért nem érdemes külföldre menni. Sok országban speciálisan működik a bejutás, külön felvételi van orvosisoknak, és nagyon-nagyon drága.

2017. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!