Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miket kérdeznek Szent István...

Miket kérdeznek Szent István Gimnázium szóbeljén?

Figyelt kérdés
Mikre lehet számítani?:) Ha valaki tud korábbi évekből példát mondani, azt is megköszönném:)

2020. febr. 4. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ma megyek felvételizni. Úgy hallottam, hogy csoportos munka szokott lenni, és nem igazán tananyagra épülő feladatokat adnak, hanem inkább logikai feladványokat. Olyan is jutott a fülembe, hogy volt év, amikor verset kellett mondani, de ez nem biztos forrásokból van. Remélem tudtam segíteni!

2020. febr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szeva! Én nekem az előkészítőn azt mondták, hogy magyarból és matekból is lesz szóbeli, mindkét helyen 5-5 állomás, a magyarnál konkrét elmondták hogy ezek lesznek: egy képről kell majd beszélni amit felmutatnak, szereplőket kell felismerni kötelező olvasmányokból, egybefolyt szövegben kell az írásjeleket kirakni, értelmetlen szavakat szófajokba sorolni és az 5. re nem emlékszem, a matekon meg logikai feladatok, rejtvények várhatók. Viszont egyik haverom pénteken volt szóbelizni, és ő aztmondta hogy a magyarnál játékok voltak (scrabble, tabu) a mateknál meg egyszerűbb logikai feladatok majd magadról kelletr beszélni az osztályfőnöknél. Szóval inkább egy szakkör hasonlított az egész mint egy szóbeli, mindenesetre sok szerencsét neked, remélem időben megkaptad ezt a választ és tudtam neked segíteni, én kedden fogok majd menni.
2020. febr. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az első válaszolóra visszatérve pedig ez valószínűleg igaz volt anno, de nekem a tanárok azt mondták hogy enyhítettek a szóbeliken jópár éve mivel voltak akik sirva rohantak ki meg ilyenek, úgyhogy ettől már nem kell tartani.
2020. febr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én még februárban egy pénteki napon voltam. Neked hogy ment? Vagy bárkinek aki volt ott? :)
2020. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!