Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csinálta már valaki egyetemen,...

Csinálta már valaki egyetemen, hogy a biztonság kedvéért újra leadta a jelentkezését arra az esetre, ha esetleg átsorolnák önköltségesre államiról?

Figyelt kérdés
Pontosítok: Tehát amennyiben nincs meg a minimum kredit vagy az átlag egy nehéz félév végén, úgy a diákot átsorolják önköltségesre államiról, amit mondjuk nem tud kifizetni, így újra kell jelentkeznie. Ha átsorolják és nem tud fizetni, nyilván újrajelentkezik, csakhogy ahhoz meg kell várnia a kövi évet. A kérdés arra irányul, hogy az első félév után, még az esetleges átsorolás előtt jár-e bármilyen következménnyel, ha leadod a jelentkezésed és mégsem sorolnak át, vagyis újra felvesznek oda, ahol már x év óta tanulsz.

2020. febr. 6. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én csináltam.

Ha átsorolnak vagy kirúgnak, akkor egyszerűen elmész újra beiratkozni, ugyan az a procedúra, mint, ha gólya lennél nagyjából.

Az eddig teljesített tárgyaidat el tudod fogadtatni, tudod ugyan ott folytatni a tanulmányaidat, ahol abbahagytad. Az egyesek, tárgyfelvételek száma viszont törlődik.


Ha sikerül bentmaradnod, egyszerűen nem mész el beiratkozni. Nincs más teendőd. Semmiféle hátrány nem ér. Folytatod tovább.


Ez nem tudom mit jelent, hogy leadod a jelentkezésed. Ha jóváhagytad a felviben a jelentkezést, tudtommal nem lehet már visszavonni a jelentkezési határidő után. (talán febr 15 idén ?)

2020. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2020. febr. 7. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!