Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem, BSc mérnökinfó...

Óbudai Egyetem, BSc mérnökinfó szakon milyen szakirányt válasszak?

Figyelt kérdés

Eddig úgy voltam vele, hogy Informatikai biztonság specifikációra szeretnék menni, de nem lesz meg idén a tárgy amire ráépül az egész, így ebben az esetben minimum egy félévet csúsznék, viszont ez az amit nem szeretnék, mert a lehető leghamarabb ki szeretnék menni dolgozni külföldre (MSc után). B-tervként vagy a Szoftverrendszerek fejlesztése vagy a Robotika szakirányt választanám, ezek kritériumtárgyaiból eddig még jó időben vagyok.

Úgy hogy véleményeket kérnék itt végzett hallgatóktól, melyiket válasszam a három közül? Mennyire ítéltétek hasznosnak, színvonalasnak a képzést az adott szakirányon? Van az informatika biztonság olyan jó, hogy inkább szánjak rá még egy félévet, vagy inkább menjek arra, amivel hamarabb végzek? Mennyire "nagy szám", az amit az egyes szakirányokon tanítanak? Sokat nyomnak a latba az ott elhangzottak? Egyetemen kívűl mennyire lenne nehezebb megszerezni az egyes specifikáción tanított tudást? Valamint persze az elhelyezkedés is számítana, találok-e jólfizető állást, különösen külföldön, az adott szakkal?



2018. jan. 18. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak a 3 szak játszik, akkor a security-t választanám énis. Viszont neked kell eldönteni, hogy mennyire éri meg emiatt várni. Ha a fejlesztői is tetszik neked, akkor mehetsz oda is, ráadásul időt is spórolsz. Engem a robotika sosem érintett meg nagyon, de lehet te másképp állsz hozzá.


Érdekesség:

Én Internet application szakot választottam (ez a szak neve, nem Magyarország, lehet ott hülyének hangzik az ilyen), ami ugye webfejlesztés & design-ot foglalja magába leginkább, emellett tanítják a mobil applikáció fejlesztést, networking-et, van benne média az első évben, ráadásul az utolsó, azaz 3. évben ecommerce website security-t vesszük. Elég sokszínű, pont ezért választottam ezt. Ráadásul ha meggondolom magam, mehetek a 2. évtől játékfejlesztőnek vagy akár networking-esnek ugyanitt.

A többi szak olyan egysíkú és csak egy dologra koncentrált, így könnyű volt a választás. Ahova te szeretnél járni, ott nincsen hasonló összevont szak?


Vagy ha amúgyis külföldön tervezel, akkor tanulhatnál ott is, mellette meg dolgozol a sulival abban a szakmában. Legalábbis itt nálunk Angliában van ilyen, úgy hívják apprenticeship.

Fizetést, meg egyszerre képzést is kapsz. Egyedül a lakhatás a macera, meg ugye a nyelv. (Bár feltetelezem, hogy legalább az angol az megy, ha már kitervezel.)


De egyébként is, senkit sem fog érdekelni, hogy neked miről van papírod. Ha te másban is jó vagy akkor csinálhatod azt is. Elég ha informatikával kapcsolatos a diplomád/papirod, utána lehetsz bármi ebben a hatalmas szakmában. A végzettség csak egy ugródeszka lesz, így jobban meg is bíznak benned a munkáltatók.

De nem árt most is olyan szakot választanod ami azért leköt meg érdekel, mert ha csak arra mész hogy a papír legyen meg, de amúgy utálod, akkor az már régen rossz.

2018. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagyis a szaknak amit én választottam a teljes neve "Internet Applications BSc (hons)"

Csak leírtam, hátha érdekel.

2018. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Ambiens rendszerek specializáció

2. Informatikai biztonság és rendszermérnök specializáció

3. Beágyazott rendszerek és Mobil informatika specializáció

4. Szoftverrendszerek fejlesztése specializáció

5. Robotika speciaizáció

6. Vállalati információs rendszerek specializáció


Ezek közül lehet választani. Összevont szak a 2-es és a 3-as, de félúton kettéválnak, és nem tudom, hogy attól még mindkettőt lehet-e tanulni, de annyira igazából nem érdekel.


Azért kérdezem főleg, mert amit eddig itt az egyetemen tanítottak így a 3. félévig, az nem volt se nem túl hasznos, se nem túl színvonalas. Ezek alapján merült fel a kérdés, hogy megéri nekem még plusz egy félévet ülnöm azon a szakon amelyik legjobban tetszik, vagy igazából nem maradnék le semmiről és inkább szerezzek minnél előbb papírt.

2018. jan. 18. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Mégis mit akarsz utána dolgozni? Infóbiztonság jó terület, de sokan foglalkoznak már vele.

Mobil programozás jó terület, sokáig élmezőny lesz még.

Softeverrendszerek? Ez egy olyan jó általános megfogalmazás, hogy foglalmam nincs mit takarhat.

Robotika. Ok. Ez elég specifikus, ha ez érdekel, ezt választod.

Vállalati információs rendszerek. Na ez egy jó terület. Én ehhez hasonlót végeztem. Bemutatnak több operatív és adminisztratív rendszert. Utána továbbtanulhatsz pl. SOP fejlesztőnek. Abban van pénz bőven. Másik lehetőség, hogy elmész multihoz dolgozni. Mindegyik alkalmaz valamilyen vállalatirányítási rendszert, tehát biztosan hasznos tudást ad. Ugyanakkor csak felületes lesz, de majd beletanulsz.

2018. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
6. Vállalati információs rendszerek specializáció
2018. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!