Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok van számottevő...

Mit gondoltok van számottevő különbség nappali és levelező között DE pszichológia szakon?

Figyelt kérdés

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nappalira is felvennének viszont jártam már egyetemre és nem éreztem olyan fontosnak az elméleti órákon való részvételt.

Ti nappalira vagy levelezőre mennétek? Mindenféle indoklás érdekel.

Elhelyezkedés szempontjából van különbség nappalis és levelezős diploma között?

22L



2020. febr. 6. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem igen. Ha kifejezetten pszichológus akarsz lenni, akkor kell a nappali. Ha csak úgy kiegészítésnek kell, mert érdekel, jó a levelező is.
2020. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kifejezetten pszichológus szeretnék lenni. Van itt esetleg olyan aki pszochóra jár és válaszolna nekem pár kérdésre a szakkal kapcsolatban?
2020. febr. 6. 19:10
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Levelezőn tanultam, igaz nem DE-n és elmondhatom, hogy számtalan más csoporttársammal együtt órára se jártunk, otthon tanultunk könyvekből, sikeresen elvégezve a kurzusokat. Az órákra még bejártam eleinte, de amikor láttam, hogy csak felolvassák a diákat, vagy a tanár random csapong mindenfele, nem láttam értelmét és nem is volt. Nappali meg még inkább időpocsékolás.
2020. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

Gondolhatod Kérdező, hogy az előző hozzászóló mentalitásával mennyire állhat a szakmája magaslatán (tipp: a gyerekedet vajon adnád ilyen terapeutához?)... felejtsd el amiket írt.


Az ilyen típusú tudományokhoz fontos, hogy minél többet jelen legyél az egyetemen, minél több személyes órád legyen, tudj szakemberekkel beszélgetni stb. Még a szakmai nyelvet sem fogod szabatosan beszélni, ha úgy végzed el az egyetemet, mint az előző hozzászóló.

2020. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
(De annyiban mondjuk igaza van az előzőnek, hogy valóban gyenge a Károlin az oktatás nappalin is, szóval Károlis diplomából valóban elég talán egy levelező is, nem oszt, nem szoroz.)
2020. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha mondtak volna bármit is az oktatók, ami nincs a könyvben, bent maradtam volna. Azt hogy milyen szakember vagyok, az órai jelenlétem alapján nem mondod meg. Max ítélkezni tudsz ismeretlenül és csúnyán, de az nem rólam mond el sokat.
2020. febr. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
Erről beszélek, hogy gyenge volt a képzésed. Azért egy rendes egyetemi képzés nem ilyen.
2020. febr. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem erről beszéltél. "Gondolhatod Kérdező, hogy az előző hozzászóló mentalitásával mennyire állhat a szakmája magaslatán (tipp: a gyerekedet vajon adnád ilyen terapeutához?)... felejtsd el amiket írt."


A mentalitásom nem tükrözi a képzés, amire jártam, csak az, hogy jobban osztottam be az időmet. Nem kell ferdíteni, hogy a képzést kritizáltad, lehet simán bocsánatot is kérni.

2020. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Rendben. Bocsánatot kérek a személyes megjegyzésért. A képzésre vonatkozó megjegyzésemet fenntartom.
2020. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
98%

Én Pázmány nappalin kezdtem, majd most Szegedi Tudományegyetemen vagyok levelezőn. Írj, ha gondolod.


Van különbség. Ez a levelező sokkal könnyebb, a vizsgák könnyebbek, a tananyagon eszméletlen tempóban vágtatunk át.


Ha pszichológus akarsz lenni, és amúgy hajlamos vagy mindig csak a kötelező minimumot teljesíteni, akkor mindenképp nappalit ajánlom (ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy biztos pszichológus akarsz-e lenni, ha ebben is csak a minimumra törekszel, lehet valójában mégsem érdekel annyira).


Ha betonbiztos az intrinzik motivációd, illetve amúgy szorgalmas vagy, valamint hajlandó vagy "szabadidődet" kötelező szakirodalmak olvasására, illetve egyéb tanulásra fordítani, akkor a levelező lehet a jobb választás, mivel a papírt ugyanúgy megkapod, de cserébe sokkal időhatékonyabb, a többi meg saját magadon múlik.

2020. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!