Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok van számottevő...

Mit gondoltok van számottevő különbség nappali és levelező között DE pszichológia szakon?

Figyelt kérdés

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nappalira is felvennének viszont jártam már egyetemre és nem éreztem olyan fontosnak az elméleti órákon való részvételt.

Ti nappalira vagy levelezőre mennétek? Mindenféle indoklás érdekel.

Elhelyezkedés szempontjából van különbség nappalis és levelezős diploma között?

22L



2020. febr. 6. 18:18
1 2
 11/12 Bécs P ***** válasza:

Szia,

pszicho MA-s vagyok, több ismerősöm már a klinikumban dolgozik, hátha valakinek hasznos lehet még az, amit leírok:


1. Tök mindegy, hogy nappali vagy levelező elhelyezkedés szempontjából

2. Arra rácáfolnék, hogy mennyit tesz hozzá a "diasor felolvasós" előadásokon való részvétel a tudásodhoz, mert azt kb. otthon is meg tudod csinálni, ha kiadja a tanár a diasort. Természetesen én megpróbálok minden előadáson részt venni, de aminek nem látom értelmét, inkább megtanulom itthon + még annyi talán, hogy levelezőn picit többet kell kutakodni, mert nem tudják a lexikális anyagot olyan mélységeiben átadni

3. Pszicho szakon kevés a gyakorlat (szinte alig van, de ez kissé múlik az adott egyetemtől is), ezért szerintem (és sok más gyakorló szakember szerint is) az 5 év utáni gyakorlat lesz a meghatározó, egyetemen a lexikális tudásodat tuningolják egyedül (ami persze alapot képez a gyakorlathoz).

4. Nappali és levelező között nem feltétlenül van szintbéli különbség. Voltam Debrecen ÁOK egészségpszichológián, ami kb. 3x nehezebb volt, mint a BA. Amiért ott hagytam az az, hogy nem volt tömbösített órarend. Szegedre mentem át, ott pedig ahhoz képest (és a BA-hoz képest is) könnyű. Ettől függetlenül sokat kell tanulni, specializációk között is vannak eltérések majd MA-n, de u.úgy vannak levelezőn beadandók + ZH-k is. Szóval a nehézség egyetemfüggő (pontosabban, tanárfüggő)


Egy szó, mint 100, teljesen mindegy, hogy nappali vagy levelező, aki belelát a képzésbe, teljes mértékben látja, h javarészt elméleti tudást ad, és u.azok az elvárások levelezőn is, mint nappalin.

2023. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Bécs P ***** válasza:

Előző vagyok, csak a "terapeutás" hozzászóló kedvéért.


Az 5 év elvégzése után NEM folytathatsz pszichoterápiát, nincs meg a tudásod. Ez olyan, mint az orvosin, az az "alap". Ahhoz, hogy te terapeuta legyél, két út van 5 év után:

1. +4 év klinikai képzés + 2 év pszichoterapeuta képzés + módszerspecifikus képzések elvégzése (és a klinikai feltétele felnőtt irányon, h eleve pszichiátrián dolgozz TELJES munkaidőben)

2. +3 év (alkalmazott egészségpszichológia) + 3 év terapeuta képzés + módszerspecek. (szintén egészségügyben való dolgozás kötelező)

2023. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!