Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a szociológia szakot...

Ha a szociológia szakot sz*rba se nézik az emberek, akkor miért olyan magas a ponthatár? (400-on felüli)

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
A ponthatár nem attól függ, hogy milyen erős a szak, hanem, hogy mekkora a túljelentkezés. Orvosira idén kevesebb pl., mint szokott, ettől nem gyengébb, csak kevesen merik bevállalni. Szociológia tipikus tömegszak, mint még jó pár más. Attól még tényleg xart sem ér.
2010. júl. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem kellene általánosítani! Én rengeteg embert ismerek, aki, akik nagyon is elismerik ezt a fontos tudomány-ágat...
2010. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
tömegszak?? :D nagyon kevés a felvehetőek létszáma :-)
2010. júl. 23. 13:33
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
pontosan emiatt vesznek fel kevés embert.
2010. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pontosan emiatt nem lehet tömegszak :D Nagyon értelmes vagy...
2010. júl. 23. 13:39
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Te vagy értelmes, ha arra mész ;) sok sikert!
2010. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, elég értelmes vagyok, hidd el :P
2010. júl. 23. 13:57
 8/12 anonim válasza:

Nem akarom védeni az előttem szólót, de a tömegszakot arra értette, hogy sok a jelentkező, mivel humán szak ami az emberek többségének jobban fekszik.


Olyan szakra amire sok a jelentkező, de kevés a felvehetőek száma csak a magas ponthatár lehet megoldás.

2010. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Amit ezen az oldalon eddig tanultam:


Mindent szarba néznek, ami emberrel foglalkozik, nyugi.

Itt már csak a mérnök az elfogadható, meg különben is: bőcsész, jogász, orvos, pszichológia, nyelv, pedagógia, mindenféle menedzser,andragógia, mind divatszakma. Ja és még ott van a turizmus, arra se merj elmenni, a szocmunkásokról azt se tudják micsoda, hozok egy sablonos választ:


mérnök, vagy tanulj szakmát, menj el dolgozni


És akkor mi van ha lány vagy? Menj óvónőnek vagy az eügybe. Itthon szar a helyzet, hiába van valami ami érdekel, le fognak szólni érte. Kivéve ha mérnök vagy, meg egyéb becsült dolgok (orvos), de még így se jósolnak neked nagy jövőt. Nincsen értéke itt a diplomának... De az oltás megy, hogy szar szakon tanulsz. Valamivel menőnek kell lenni, ma már a "menő mérnök vagyok, titeket szarba veszlek" attitűd váltotta fel a sztárújságírónak magukat képzelő önjelöltek hozzáállását.


Ja és itt mindenki munkaerő piaci szakértő, diplomával sír otthon, de mellette nem tud nyelvet beszélni se, inkább itt döglik és várja a sült galambot. Mellette a sulit bulizásnak fogta fel, nem épített kapcsolatokat.Úgy tényleg szart sem ér!

2010. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert sokan jelenetkeznek. Kommédiára is több a ponthatár, mint orvosira:D Pedig a legtöbb ember azt is szarba nézi.
2010. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!