Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet félévet halasztan...

Hogyan lehet félévet halasztani? Szociológia alapszakon vagyok, jövőre át szeretnék menni gazdálkodás és menedzsment alapszakra, de a nem szeretném, hogy a szociológiám "kárba" vesszen. Szeretném majd folytatni. Hogyan tudnék halasztani?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hány félévet lehet halasztani? 1-2? ÉS utána ez véglegesen elveszik? Vagy esetleg szerintetek meg lehetne oldani úgy,hogy ne ütközzenek az órák és mind a két szakon tanulni? Vagy az nagyon megterhelő...?


Még egy kérdés..:) Ha két szakot viszek párhuzamosan,akkor a kreditek,hogy számítanak? Mind a kettőből meg kell lennie abban a bizonyos félévben a 30-nak? ÉS Ilyenkor az államilag támogatott éveimet duplán számolják? Légyszi segítsetek,mindenki mást mond..:S

19/L


2011. aug. 7. 23:32
 1/4 ava87 ***** válasza:

ETR-ben tudom hogy kell. Ügyintézés menüpont alatt lesz majd az állapotváltásnál. Ott tudod "bejelentkezésre vár"-ról aktívra vagy passzívra állítani. Ebben az esetben passzívra állítod. Két félévet halaszthatsz. Mivel minden félévben be kell jelentkezni, ezért ezt a következő félévben is meg kell tenned természetesen.

Tanulhatsz két szakon is, ha bírod. De az órák nagy valószínűséggel ütközni fognak. Ebben az esetben valamelyik szakon (amit korábban kezdtél), kérhetsz kedvezményes tanrendet, akkor nem kell bejárnod az órákra, csak vizsgázni kell menned, illetve sok helyen a kedvezményes tanrendesek a levelezősökkel együtt járnak be.

A kreditek szempontjából a két szaknak nem sok köze van egymáshoz, kivéve ha valamilyen tárgy mindkét helyen követelmény, akkor persze csak egyszer kell teljesíteni, aztán a másikon is beszámíttatni.


Az államilag támogatott féléveid akkor nem számítanak duplán, ha az először megkezdett képzésnek legkésőbb a harmadik félévével egyszerre megkezded a másik képzést is. Akkor hiába jársz egyszerre két helyre, akkor is csak egy félévnek számít. Viszont ha később kezded, akkor már duplán számít.

2011. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat! Halasztani nem szeretnék,kettőt szeretnék vinni,ha majd bírom...Tudnál esetleg erről egy kicsit bővebb információt adni? Tehát jelen esetben mind a kettőnél aktív maradok...az akkori érettségizőkkel együtt én is adok be jelentkezési lapot...jó esetben tételezzük fel felvesznek...ugyan úgy felveszem az órákat szociológián és gazd.men-en is....majd szociológián kérhetek kedvezményes tanrendet? olyankor nem járok be csak a gazdmen.-es órákra főként,és a szociológiás vizsgákra is bemegyek...Lehet ezt bírni? Semmi következménye nincs ha csak vizsgára megyek gondolom...

Második félévkor is lehet jelentkezni? Nem muszáj a harmadik félévkor? Tehát elkezdhetem a párhuzamos képzést más akár februártól?

Még egyszer köszi a segítséget!

2011. aug. 8. 21:19
 3/4 ava87 ***** válasza:

Huhh, ennyire nem vagyok profi a kérdésben, mert bár nekem is két szakom van, de én kapásból passziváltam a régebbit, amikor az újra felvettek, mert láttam, hogy ez nem fog menni egyszerre.

De azt hogy érted, hogy a második félévben kezdeni? Ez keresztféléves? Mert akkor persze, nem muszáj a harmadikban kezdeni, csak legkésőbb akkor kell, hogy ne számítson duplán. A kedvezményes tanrend kérésének nem tudom a menetét, mert én nem kértem, mivel mondom, a régebbi szakomat nem csinálom, így ezzel nem is foglalkoztam, csak előtte kicsit utánajártam, hogy lehet-e a kettőt egyszerre csinálni. Elvileg lehetne, de én aztán mégsem vállalkoztam rá.

2011. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen,én sem tudom,hogy lehet ezt majd bírni...:) igen a keresztfélévesre gondoltam,mert nem tudom,hogy az hogy működik...februártól kezdi a második szakot is?
2011. aug. 9. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!