Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem átsorolás hogyan működik?

Egyetem átsorolás hogyan működik?

Figyelt kérdés

4. félévemet kezdtem el most.

Első félév nem sikerült túl jól, a másodikat passziváltattam, a harmadikat megcsináltam.

A szabályzatban így van írva

"...a tanév végén önköltséges képzésre kell átsorolni, ha az utolsó két aktív félévében nem szerezte

meg a két félév átlagában a tizennyolc kreditet vagy nem érte el a 87/2015. (IV.

9.) Korm. rendelet 10. számú mellékletében meghatározott tanulmányi átlagot.


Az én esetemben az utolsó 2 aktív félév átlaga az az első és a harmadik félévemre vonatkozik, vagy a passzív félévem úgymond nullázta ezt és a harmadik illetve a negyedik (jelenlegi) félévemre?

Mert ha az elsőre és a harmadikra, akkor elvileg most kellene átdobniuk önköltségre, viszont nincs tanév vége. Számítsak átsorolásra év végén, vagy ha a mostani 2 félévemet megcsinálom rendesen akkor maradhatok államin?


Elnézést ha kusza a kérdésem, voltam bent a TO-n de nem igazán tudtak érthető magyarázatot adni. Köszönöm a válaszokat.



2020. febr. 11. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Az utolsó két aktív félév számít, a passzív olyan mintha nem is lett volna. Ha van 36 kredited a két félévben és megvan az átlag akkor rendben vagy.
2020. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Meg ahogy írják is, tanév végén nézik meg, félévkor semmi aggódni valód nincs. Nyáron fogják megnézni a most őszi illetve jelenlegi tavaszi féléved.
2020. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!