Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emiatt már biztos átfognak...

Emiatt már biztos átfognak sorolni önköltségesre? Help

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma egész nap szabályzatokat olvastam, de teljesen összezavarodtam, meg kétségbeestem. Sajnos személyes okokból nagyon elcsesződött a vizsgaidőszakom, és pont a 2 legnagyobb kreditű - 5 és 6 - tárgyaim nem sikerültek. Én eddig úgy tudtam, hogy az átsorolásnál a súlyozott átlagot veszik figyelembe, ha sikertelen a vizsga. ( A krediteim még így is meghaladja a 18-at).

Viszont az egyetememnél korrigált kreditindex van.. Ezek szerint még, ha a következő félévben az összes tárgyamat is teljesítem akkor is bukni fogom, hogy elérjem a 3-as átlagot ( amennyi szükséges) és átsorolnak?



2020. jan. 25. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Amíg van 5-6 évfolyamtársad, aki szarabb nálad, addig nem kell aggódnod 🙂
2020. jan. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell lennie súlyozott átlagnak is.

Viszont tény, hogy az iskola állapíthat meg a jogszabályinál szigorúbb feltételt.

Mi szerepel KONKRÉTAN a szabályzatban?

Egyébként ha valóban a korrigált kreditindex számít, akkor ha veszel fel egy halom 1-2 kredites potya szabvált, az segíthet.

2020. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az átsorolás szakonként, tagozatonként és évfolyamonként történik, melyhez a hallgatók összesített korrigált kreditindexe alapján tanulmányi rangsor készül.

...a hallgató további tanulmányai során az összesített korrigált kreditindex számításánál a hallgató utolsó két aktív félévi teljesítményét kell minden tanév végén figyelembe venni.

2020. jan. 25. 23:58
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Kreditindexet nagyon könnyű felhúzni. Vegyél fel 35-40 kreditet következő félévben aztán 6 fölötti átlagot is simán csinálhatsz.

Avval már biztos megvan.

2020. jan. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy jelentkezz idén is ide, erre a szakra. Ha átsorolnának, kiiratkozol a ponthatár húzás után, szeptemberben beiratkozol és elismerteted a tárgyaidat.
2020. jan. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszoló jót mond :D illetve passziváltathatsz is úgy tudom akkor a kövi év végén nézik újra legalábbis nekünk,
2020. jan. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!