Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan gyakoroljam a szovegert...

Hogyan gyakoroljam a szovegertest?

Figyelt kérdés
Nem kisiskolas vagyok, egyetemista, es nyilvan megy, viszont azt vettem eszre, hogy vannak olyanok korulottem, akik a nagyon hosszu, vesszokkel elvalasztott, de majdnem egy bekezdesnyi szoveget tisztan ertik. Marmint nem allank meg gondolkodni, olvassak es a vegen teljesen ertheto szamukra. En is szeretnem ezt fejleszteni, esetleg van erre valami megoldas, mikor az alap szovegertest magasabb szintre emeljuk?

2020. febr. 14. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól tartok, csak az, ha sok ilyen szöveget olvasol, és értelmezel. Nyilván nem olyat, amit reménytelen megértened, és nem is azt amit automatikusan értesz. Kelljen hozzá némi erőfeszítés. És minél többet csinálod, annál összetettebb szerkezeteket látsz majd át első olvasásra.

Pont úgy, mintha egy idegennyelven kellene a szövegértésedet fejleszteni.

2020. febr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!