Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan gyakoroljam az esszé...

Hogyan gyakoroljam az esszé írást?

Figyelt kérdés
Még tavasszal érettségiztem, s a törinél elszúrtam az esszéket, s csak 51 pontos lett a töri. Viszont ősszel el akarok menni ismétlő érettségizni. Szerencsére nem 0 töriből a tudásom, de egy 65% jó lenne, csak ez az esszé...
2019. aug. 27. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Oldj meg esszéket előző évekből.

Akár azzal is kezdheted, hogy először csak vázlatokat csinálsz meg, majd a megoldókulcsból ellenőrzöd, hogy minden szerepel-e a vázlatodban.

Egy idő után észreveszed, hogy az ugyanabba a témába tartozó feladatoknál ugyanazokat a dolgokat kérik, néha az összefüggések is ugyanazok, csak más forrást adnak meg hozzájuk.

Amint megy már a vázlattal, kezdheted rendesen is gyakorolni: kinézel egy régi feladatot, gyors vázlat, és utána megírod egyben, majd ugyanúgy leellenőrzöd. Próbáld is pontozni magad, van részletes megoldókulcs és javítási útmutató is a neten.

És figyelj az időre is. Érdemes nézned, hogy kb. mennyi időt szánnál az esszé részre, és csak annyi idő alatt megoldani őket.

(és ha nem is írod / vázlatolod fel az esszéket, habár tényleg ez a legjobb gyakorlás, legalább a megoldókulcsokat olvasd át, mert az is nagyon hasznos)

2019. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szóbeli része viszont nagyon jól sikerült. A szóbelire fel is készültem rendesen. S ahogy látom, gyakorlatilag azonos az esszékkel.
2019. aug. 27. 20:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a választ!
2019. aug. 27. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!