Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskola? DE vagy BME?

Melyik iskola? DE vagy BME?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikusnak mennék mindkét egyetemre ami fontos lehet az az hogy mos 11.osztályos vagyok és maradok még OKJ-ra is így még az egyetemíg van pár évem és addig probálom magam egy alap szintre hozni magam abbol amiböl tényleg érdekel az informatika.Ezért egyetem alatt szeretnék megszerezni pár certet de azt nem tudom hogy ezt melyik egyetem mellett tudnám jobban megtenni.A DE szemlélete és maga Debrecen is közelebb áll hozzám mint a BME és Budapest csak akkor mennék fel ha tényleg többet kapnék az iskolátol.

2020. febr. 21. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen mindegy melyikre jársz, nyugodtan maradhatsz Debrecenben. Ott is rengeteg az IT-s állás, programozni meg úgyis otthon, könyvekből és videós platformokról tanulsz meg, nem a tanórán. Teljesen jó a Debreceni Egyetem is. Amint látod, a tankingje együtt mozog a BME-vel: [link]
2020. febr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egyetem mellett akarsz még valamit csinálni, akkor a DE legyen, mivel a többségnek a BME az idejük nagy részét felzabálja. Viszont ténylegesen többre tartják a BME-s diplomát.

Az hogy mi számít többnek, azt nem tudom. Szélesebb lehetőség lesz cégek közt válogatni, jobb oktatóktól fogsz tanulni, és többer értékelik a diplomád.

Az előző hozzászólóval vitatkozva. A DE azért eredményes pl. a THE rangsoron, mert nagyobb. Pl. elég gyakori, hogy ilyen rangsoroknál számít, hogy az adott egyetemről hány publikáció jön ki. Ha nagyobb az egyetem, akkor nagy számok törvénye alapján több publikáció jön ki, feltéve, ha azonos színvonalon mozog.

[link]

[link]

Itt van két rangsor, ahol műszaki és informatikai szempontokat vettek figyelembe és ez alapján rangsorolták a karokat. Láthatóan a BME-VIK jobb, mint a DE-IK.


Persze elérheted azt a szintet a DE-n, amit a BME-n is el lehet, csak vannak szempontok, ami miatt a BME jobb, mint a DE.

2020. febr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!