Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS! Nagyon izgulok. A Berzsen...

SOS! Nagyon izgulok. A Berzsenyibe fogok menni szobelizni, meghozza human tagozatra, viszont van par kerdesem. Egyebkent ki az aki odajelentkezett iden?

Figyelt kérdés

A honlapon volt par kerdes, de a torivel kapcsolatban nem volt nagyon konkret az egesz.Berzsenyisek vagy akik tudjak:

-Az jo ha szobelire nem ingben hanem csipkes feher felsoben es egy fekete nadragban megyek?

-A tortenelem reszenel ha kihuzzuk az egyik temat akkor kerdeznek vagy nekunk kell beszelni?(ha kerdeznek akkor mondanatok nehany peldamondatot?)

-hogyan szokott zajlani?(mivel kezdunk, egy ember van a szobaban vagy tobb,csak terkepes feladat van vagy mondani kell,mennyire nehez,mikre kell odafigyelni?)

Es kb.ennyi lenne, ha valaki tud meselni hogy neki milyen volt azt megkoszonom.

A segitokesz valaszokert megy a zold kez. :D



2020. febr. 25. 16:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja es elfelejtettem kerni, hogy az irodalom reszerol is kerlek titeket hogy meseljetek, mert nem igazan tudom hogy kellenek-e fogalmak(pl:ballada) vagy hogy mit kell ott mondani...nagyon megkoszonom a konkret valaszokat :)
2020. febr. 25. 16:32
 2/6 anonim ***** válasza:

- Igen, jó.

- A törinél a 4 fő témát felbontják kisebbekre, kihúzol egyet, és kapsz rá kb. 20 percet, hogy felkészülj, amíg az elotted lévő beszél. Adnak hozzá papírt és tollat is, illetve van a kihúzott témádnál forrás is, szóval tudsz jegyzetelni. Őszintén, én már nem tudom, hogy én kezdtem-e el beszélni, vagy a Tanár úr kérdezett, de szerintem nyugodtan csapj bele a lecsóba. Csak arra figyelj, hogy legyen egy felépítése a mondandódnak, és ne csapongj benne.

- 2 tanár van a teremben, egy magyar illetve egy történelem szakos, esetleg hátul diákok, ha úgy van kedvük, és beülnek. Én meg az elottem lévő lány is törivel kezdtünk annó, és utána jött az irodalom része. Irodalomnál novella részletet vagy verset kapsz, abból kell hangosan olvasni, illetve a tanár által feltett kérdésekre válaszolni. (Nekem egy tolvajról szóló novellám volt, valami lengyel szerzőtől, és annak a mondanivalóját kellett a jelenkorba illesztenem, és példákat hozni rá, aztán a végén már hétköznapi problémákról beszélgettünk, és eljutottunk odáig, hogy a Tanárnő szavazott volna rám, ha indultam volna a választásokon:D) Illetve kérdeztek tőlem mondatelemzést is, de kb. semmit sem tudtam belőle, mégis 49 pontot kaptam, szóval ez nem hiszem, hogy annyira számítana. (Illetve van osztálytársam, aki nem is kapott nyelvtani kérdéseket.)

Még egy fontos dolog: ne hazudj! Az elottem lévő lány így sült be 3 éve, amikor azt állította, hogy szereti az orosz irodalmat, majd mikor a tanár elmondta, hogy orosz-magyar szakos, és kérdezett a kedvenc műveiről, megszólalni sem tudott.

Ha bármilyen kérdésed van még, írj nyugodtan.:)

2020. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Köszönöm szépen! Nagy segítség voltál! De még egy utolsó kérdésem lenne... Hogy hogy tollat és papírt is adtak a szóbelin? Arra kellett volna valamit írni?
2020. febr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
O et nagyon jo kerdes !
2020. febr. 27. 06:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra jegyzetelhetted ki a töri témádat, meg hogy mit akarsz mondani majd, amikor végez az előtted lévő. Én speciel 3 szót ha írtam rá, illetve a tanárok úgysem nézik meg, szóval az csak a te segítségedre van.
2020. febr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi😁
2020. febr. 27. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!