Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fiamat tanulószobára kötelez...

A fiamat tanulószobára kötelezték, a romló tanulmányi eredménye miatt. Segített ez valamit? Jobb lett valakinek ettől a tanulmányi eredménye?

Figyelt kérdés
Mielőtt elindulna a negatív kommentáradat, tanulunk a gyerekkel otthon át szoktuk nézni vele a leckét..

2020. febr. 26. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pedagógus kollégám főállásban, fő feladatként egyénileg foglalkozik tanulmányi lemaradás miatt erre utalt gyerekekkel egy iskolában. Sokat beszélgetünk, és abból, amit elmond, kiderült, hogy vannak jelentős sikerei is, bár nem mindenkivel. Jó néhány gyereket mentett meg a bukástól. Ha tehát a tanulószoba valóban azt jelenti, amire kitalálták, hogy ott nemcsak magára hagyják a fiadat, hogy magában tanuljon a könyvei között 20 másik gyerekkel egy teremben, miközben a pedagógus passzívan ül az asztalnál és csak a rendetlenkedőkre szól rá, hanem egyénileg foglalkoznak vele, vagy legalább segítik, ha elakad, akkor annak lehet értelme. Veszíteni szerintem semmiképp nem veszít vele, különösen akkor nem, ha a tanulószobának pozitív "munkahangulata" van, mert annak motiváló ereje lehet.
2020. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nekem is volt hasonló gondolatom. Reméelm, hogy mivel nem "sima" tanulószobás, talán többet foglalkoznak vele. Ötödikben ment tanszobára (mi kértük) de hatodikban már ki is iratuk onnan, annyira nem volt értelme.
2020. febr. 26. 20:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen automatikusan átteszik tanulószobára ha egy bizonyos átlag alá megy ! Ez nagyon személyiség függő van gyerek aki csak egyedül szeret tanulni van aki csoportban ! Az nagyon jó dolog, hogy együtt átnézik nem kell azzal foglalkozni hogy ezt sokan "cikinek "tartják !!
2020. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!