Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Debreceni Egyetem...

Milyen a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karon belül a kommunikáció- és médiatudományos szaka?

Figyelt kérdés
Milyen maga az egyetem,közösség, milyen nehéz bekerülni erre a szakra, érdemes-e?

2020. febr. 26. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
14%

A Debreceni Egyetem egy jó egyetem. Jó közösség, sok és hatalmas lehetőség a tanulás, a sport, az önképzés területén. A DE hihetetlenül gazdag egyetem, egymagának kétszer(!) nagyobb a költségvetése mint pl. Nyíregyházának!

Az említett szak a népszerű "büfé-szak" - nem akarom dicsérni - de nem is lehet... (vannak ettől sokkal jobb szakok is!)

2020. febr. 27. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit azért finomítanék ezen a “büfé” jellegen. Divatos dolog a kommunikáció szakot büfézni, annak ellenére, hogy


(1) voltaképpen naphosszat a kommunikációsok termékeit fogyasztjuk: újságot olvasunk, podcastot hallgatunk, tévét és filmeket nézünk, reklámot fogyasztjunk (akár akarjuk akár nem), könyveket olvasunk stb.


(2) borzasztóan kevés ember tud jól kommunikálni, például már eleve egy épkézláb, leközölhető oldal szöveget is az emberek max. 5%-a képes megírni normálisan


(3) a szórakoztató ipar a szabadidőnk egyre nagyobb részét foglalja le, és a jövőben ez méginkább így lesz


Inkább azt mondanám, hogy a kommunikáció egy humán skilleket igénylő és fejlesztő szak, olyan szakemberek számára, akikből tévés, rádiós, “webes”, podcastos, oktatási, vállalati kommunikációs, intézményi (párt-, kormány-, minisztériumi- stb. stb.) rendezvényi (sportesemények stb.) kommunikátor lesz, na meg persze írnak könyvet, lesznek szakújságírók, sportkommentátorok stb. stb.


Azzal egyetértek, hogy túlképzés van, illetve nagyon sokat számít a tehetség, ambíció, ügyesség. Illetve a piacon részben a marketingesekkel versengenek, akikből szintén rengeteg van, szóval nem könnyű elhelyezkedni és főleg kitűnni a tömegből.


Kérdező bátran menj a szakra, csak arra figyelj, hogy igyekezz azonnal gyakornoki helyet szerezni minél jobb helyen. Ha vállalatoknál szeretnél dolgozni, akkor lehetőleg multi kommunikációs osztályán; ha pedig a médiában, akkor lehetőleg ismert tévécsatornánál szerkesztő gyakornokként vagy országos újságnál újságíróként.

2020. febr. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14%
Ha ez büfészak, a szabad bölcsészet mi? :D
2020. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%
A szabad bölcsészet (például filozófia, művészettörténet) sokkal keményebbek, mint a kommunikáció szak, semmiképpen nem nevezhetők büfének.
2020. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!