Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Támogatnátok azt az ötletet,...

Támogatnátok azt az ötletet, hogy a diplomához ne kelljen nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 17:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Már így is diplomagyár ország vagyunk, kelljen csak az a nyelvvizsga. Alapdolog.
2010. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem, elég vicces az, hogy az idén felvetteknek csak 40%-ának van nyelvvizsgája...
2010. júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Nyelvtudás nélkül ma már sehová sem kellesz. Egy nyelvet középfokon beszélni nem nagy kunszt, hozzátartozik ahhoz az alapműveltséghez, ami nélkül nem diplomás a diplomás. Így is az utolsók között vagyunk Európában a nyelvismeret szempontjából, köszönhetően annak, hogy évtizedeken keresztül nem volt kötelező nyelvből érettségizni, és a diplomához sem kellett.
2010. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%
Én támogatom, nem akarok még nyelvvizsgára is költeni... Ha az egyetem mellett ingyen szerezhetnék akkor természetesen ellenezném a nyelvvizsga eltörlését.
2010. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Felvételinél nem tenném kötelezővé (csak a nyelvi, v.mint informatikai és gazdasági szakoknál - utóbbinál az angol mellett a németet is, mert rengeteg német nyelvű szaklap, szakirodalmi könyv van), de a diploma megszerzéséhez kötelezővé tenném. Elvégre azért értelmiségi az értelmiségi, mert ő többet tud v.miből, mint a másik ember, és ennek a többlettudásnak segítségével dolgozik. Egyébként, úgy, ahogy van, át kéne formálni az oktatást, és pl. megszüntetni azt, hogy jó biznisz legyen a nyelviskola, és elérni, hogy a megszerzett nyelvvizsga, diploma mögött tényleges tudás legyen.
2010. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Sőt, szigorítanék annyit, hogy a FELVÉTELIT kötném nyelvvizsgához. Nincs egy középfokúd? Ne gyere egyetemre. Lehet lepontozni, de ellenérveknek jobban örülnék.
2010. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%

Utolsó: ezt én is leírtam az előző ugyanilyen kérdéshez, 0%-ra lepontoztak. Ellenérvet én se kaptam, csak hőbörgést

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2010. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Ha már eljutsz észben arra a szintre, hogy bekerülsz egy egyetemre és lediplomázol, igenis kell egy középfokú nyelvtudás, mert valljuk be, annyira nem nagy valami. 1 max 2 nyári intenzív tanfolyamon simán felkészülsz rá és leteszed. Majd meglátod, hogy attól kinyílik a világ.

sokan takaróznak azzal, hogy nincs nyelvérzékük, nem lehet megtanulni és próbálkoznak a cigány és az eszperantó nyelvekkel, amiknek sok hasznuk nincs. Amennyi energiát és pénzt fektetnek azokba, annyi erővel simán meglehetne a papír más, hasznos nyelvekből is (angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz...)

Nekem2 nyelvvizsgát kell szereznem, és én sem vagyok egy nagy nyelvzseni, mégsem panaszkodom, leülök és tanulok, gyakorolok különböző módokon. Ennyi, tavasszal sikeres szakmai nyelvvizsgát tettem angolból középfokon, ősszel németből próbálkozom ugyanezzel.. Az egész nyaramat feláldoztam arra, hogy megtanuljam a nyelvet, míg más csoporttársaim buliról buliba mennek, én tanulok nem kis pénzért. de idővel megtérül, mert én fogok diplomát kapni és nem leszek benne az országok 50%-ban, akik nem tudják megszerezni a szükséges nyelvvizsgát államvizsgáig..

Ez van az országban, és közrejátszik az iskolák rossz nyelvoktatása, de akkor is, ha diplomád van, legyen nyelvvizsgád is!

2010. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Szerintem egy nyelv ismerete ma már szinte alapműveltség. Egy diplomás ember aki nem ért egy betüt sem más nyelven elég ciki.
2010. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

Igen, én támogatom. Az iskolák nem készítenek fel a nyelvvizsgára, a tanfolyamok, és a nyelvvizsgák pénzbe kerülnek, az egyetemeken nincsenek ingyenes nyelvvizsga-előkészítők. Ha átlátják a helyzetüket, akkor tanulnak nyelveket akár önszorgalomból is. Ha nem, az legyen az ő bajuk. Tudtátok, hogy a diplomák 5%-a véglegesen az egyetemeknél marad?


Édesanyám valamikor öt idegen nyelvet beszélt. Évtizedeken át tanított matematikát, és volt napköziben. Minden nyelvet elfelejtett, mert nem volt alkalma használni őket.


Aki folyékonyan beszél, az még nem biztos, hogy le tud nyelvvizsgázni. Külön fel kell készülnie az adott nyelvvizsga tételeiből, hiszen ezekről kapásból még magyarul sem tudna beszélni.


A felvételi meg már egyfajta nyelvvizsgához van kötve, hiszen az érettségi is nyelvvizsga.

2010. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!