Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, ti tudtátok, hogy...

Tanárok, ti tudtátok, hogy minden évben elmehettek 7 nap szabira akkor, amikor csak akartok azzal a megkötéssel, hogy max. Két részletben vehető ki a 7 nap? Ki szoktátok venni? Miért nem?

Figyelt kérdés
A PDSZ-es embertől hallottam most, a tévében a készülő sztrájk kapcsán. De ez a lehetőség a sztrájktól teljesen függetlenül is létezik. Ti tudtátok? Kihasználtátok?

2020. márc. 3. 06:53
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Mindenki elmehet a fenti feltételekkel. A sztrájknak ehhez mi köze van?
2020. márc. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A sztájkhoz az a köze, hogy mivel a pedagógusok nem tudnak jogszerű szrájkot szervezni ( a munkáltatóval nem sikerül megegyezni a minimális szolgáltatásról, a bíróság pedig a határidők ellenére nem hoz döntést), felmerült, hogy egységes szabadságkivétel legyen a demonstráció módja.

Én Pedagógiai Szakszolgálatban dolgozom, minden további nélkül kiadják a hét napot. Csak a függőben lévő ügyeket kell ilyenkor is intézni, tehát pl. szakvélemény nem csúszhat ki emiatt a határidőből.

2020. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Andizsuzsi ***** válasza:

De ugye az, hogy mindenki kiveszi a szabadságot, nem sztrájk. Értem én, amit írsz, de akkor is.

Másrészt kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén a szabadság kiadásának már közölt időpontját módosíthatja a munkáltató. Gyanítom, hogy élni is fog vele.

2020. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak annyi hozzá a köze, hogy én egyszerűen nem tudtam róla, hogy bármikor mehet egy tanár szabira a tanítási szüneteken kívül is, most meg a sztrájk ellehetetlenítése kapcsán elhangzott, hogy de.
2020. márc. 3. 13:20
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez egyébként hogy van? Aki nem veszi ki, annak kifizetik? Hogy kell(ene) ennek megjelennie a fizetési papíron?
2020. márc. 3. 21:34
 6/16 Andizsuzsi ***** válasza:

Mármint mit nem vesz ki?

Ez a 7 nap nem a rendes szabadságon felül van, hanem az éves szabadságból (te is) 7 nappal rendelkezik a dolgozó, a többit a munkáltató adja ki, akkor, amikor akarja. Ezt tanároknak (és egyéb, iskolákban dolgozó alkalmazottaknak) jellemzően a tanítási szünetekben kell kivenniük, vannak cégek, ahol teljesen leállnak a nyáron pár hétre, van, ahol a dolgozóknak kell megegyezniük egymással, hogy ki mikor megy.

2020. márc. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Ez a 7 nap nem a rendes szabadságon felül van, hanem az éves szabadságból (te is) 7 nappal rendelkezik a dolgozó, a többit a munkáltató adja ki, akkor, amikor akarja. Ezt tanároknak (és egyéb, iskolákban dolgozó alkalmazottaknak) jellemzően a tanítási szünetekben kell kivenniük"

Ne de nem kell, hanem akkor "illik", legfeljebb ennyi mondható, ha egyszer a törvény megengedi, hogy máskor vegye ki a dolgozó. De köszi.

2020. márc. 4. 08:29
 8/16 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ne de nem kell, hanem akkor "illik"


A kell arra a részre vonatkozott, amivel a munkáltató rendelkezik.

2020. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ja, jó, értem.

További kérdések: ha valaki tanítási időben veszi ki a 7 napot, akkor van ennek valamiféle következménye?

Nálunk csak olyasmiről tudok, hogy ha valaki "elkéredzkedik" egy napra tanítási időben, akkor cserébe megkérik, hogy a nyári ügyeleti napokból vállaljon egyet. Mondjuk ha hirtelen kéredzkedik el valaki, akkor még értem is. Na de ha jó előre bejelenti, akkor egyáltalán ledolgoztatható-e ilyen módon nyáron a tanítási időben kivett 7 nap szabi a nyári szabadsága rovására?

És amikor kiveszi valaki, akkor ennek meg kellene jelennie a Krétában is? Gondolom, igen, hiszen ezek szerint ez egy teljesen törvényes valami - nálunk viszont ilyen szerintem még sose volt, pedig már évek óta megy a krétázás (bár mondjuk előtte se hallottam ilyen hét nap szabiról sose... max. olyasmiről, hogy "tanulmányi szabadság", de azt se tudtam, hogy micsoda, hogy hány nap járna pl. nekem, magamnak, amikor államvizsga előtt álltam, csak úgy kaptam öt napot, én meg elfogadtam, naná...).

2020. márc. 4. 19:43
 10/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Ugye csak szórakozol velem?
2020. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!