Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, ti tudtátok, hogy...

Tanárok, ti tudtátok, hogy minden évben elmehettek 7 nap szabira akkor, amikor csak akartok azzal a megkötéssel, hogy max. Két részletben vehető ki a 7 nap? Ki szoktátok venni? Miért nem?

Figyelt kérdés
A PDSZ-es embertől hallottam most, a tévében a készülő sztrájk kapcsán. De ez a lehetőség a sztrájktól teljesen függetlenül is létezik. Ti tudtátok? Kihasználtátok?

2020. márc. 3. 06:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem pont tőled kérdeztem.
2020. márc. 5. 14:58
 12/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy kitől kérdezed. Ha valóban pedagógus vagy, az nagyon gáz. Ha nem, akkor nem értem a kérdéseket.
2020. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy pont azért nem értek a munkaügyi kérdésekhez, mert pedagógus vagyok. Ha gáz, hát gáz.
2020. márc. 5. 21:30
 14/16 anonim ***** válasza:

Ki szoktuk venni. Az ugye a gond, hogy az órákat valakinek meg kell tartani, az eseti helyettesítést meg nem fizetik. És ha Te kiveszed, a többiek is, tehát helyettük órát tartva kvázi ledolgozod ingyen a szabadságodat... Emiatt régebben nem vettük ki, csak szünetben, de aztán egyre többen gondolták úgy, hogy nekik igazán halaszthatatlan, míg végül beállt így a dolog.

Sztrájkra nem venném ki, mert csomószor szükség lehet rá, és akkor nem lesz.

Nem kellene annyira foglalkozni ezzel az "engedik v. nem engedik" dologgal, a tömeggel nem tudnak szembe menni. Nem tudnak behozni ukrán vendégmunkásokat, hogy majd ők tanítanak :)

Mondjuk én momentán nem akarok sztrájkolni éppen, szakjaimban az új NAT javulást hoz, a szakképzés átalakítása egyelőre tetszik.


Szülőként nem tetszik az eddig se szimpatikus magyar tantárgy további rontása, de az nem munkaadó-munkavállaló kérdés, hanem állampolgári problémám.

2020. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem az a gáz, hogy pedagógusként nem értesz munkaügyi kérdésekhez, hanem hogy nem vagy képes téged érintő dolgokban tájékozódni, holott minden információhoz hozzá lehet jutni.

Amúgy ha pedagógus lennél, tudnád, hogy hogyan működik a rendszer és nem kérdeznél butaságokat.

2020. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"nem vagy képes téged érintő dolgokban tájékozódni, holott minden információhoz hozzá lehet jutni"

De igen, képes vagyok, éppen azt teszem. Egyelőre nincs kedvem törvényeket olvasgatni, és szívesebben kérdezem meg első körben itt, mint az igazgató(ság)tól. (A "ság"-ból amúgy se nézem ki, hogy tudnák a választ...)


"Amúgy ha pedagógus lennél, tudnád, hogy hogyan működik a rendszer és nem kérdeznél butaságokat."

Hogy gyakorlatilag hogy működik konkrétan nálunk, azt tudom. De hogy máshol hogy működik, azt nem tudom, meg hogy mik az elvi lehetőségek, azt se.

(Gyakorlatilag úgy működik a rendszer, hogy a tanárok otthoni infrastruktúrája viszi az iskolai ügyek jelentős hányadát, mert se telefont, se számítógépet, se irodaszereket nem kapnak a tanárok, legalábbis nem eleget, ebből is van elegem mostanában, és ez a bizonyos hét nap esetleg jól jönne menet közben a stresszt levezetni, amikor már teljesen tele a hócipőm, ezért is gondolkodtam el rajta.)

2020. márc. 7. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!