Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemem biológus és tanári...

Egyetemem biológus és tanári szak egyszerre?

Figyelt kérdés
Egyik tanáromnál olvastam a következőt: biológia tanárként és biológusként végzett ugyanabban az évben, majd megcsinálta a PhD-ját is. Ezek elvégezhetőek egymás mellett is, hogy rendelkezzek egy tanári és egy biológus diplomával is miközben egyszerre tanultam mindkettőt? Biológus szeretnék lenni, de szeretnék más lehetőséget is teremteni magamnak, ez lenne a tanári.
2020. márc. 4. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom TTK-n hogy van, de BTK-n ugyanazt tanulják az alapszakosok, mint az osztatlan tanárisok. Szerintem a tanárod csak külön jelölte, hogy ő biológus és biológiatanár is. Bár lehet a régi rendszerben másként volt? Mikor végzett?
2020. márc. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A reál szakos tanárisok is ugyanazt tanulják, mint a TTK-s alapszakosok.

Ha ELTE-n akarsz pl.(!) matek-magyar szakos lenni, akkor a TTK-n és a BTK-n lesznek óráid, illetve a PPK-n is.


Csak két féle módon lehetsz ma tanár:

1. Alapszak -> mesterszak -> rövidített tanári mesterszak.

2. Osztatlan tanári. Itt csinálhatod azt is, hogy osztatlan tanárira mész alapszakról és onnét osztatlanra is.

2020. márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elég ha csak a biológia tanárit végzed (persze mellette kell egy másik tanári szak is), utána is mehetsz PhD-ra.
2020. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!