Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Itt a gyakorikérdéseken találkoztam egy olyan kérdéssel amiben a kérdező pár egyetemi alapszak értelmességét vitatja. Oké,hogy a szabad bölcsészetet nem tartja értelmesnek(bár ez se teljesen elfogadható) de a természettudományos alapszakokat is értelmetlennek tartja.Azt állította,hogy ezeknek a természettudományos alapszakoknak semmi értelme mert pl akit érdekel a biológia mennyen orvosnak akit a fizika mérnöknek akit pedig a matematika informatikusnak. Na de könyörgöm! Imádom a fizikát és a matekot de a büdös életbe nem lennék mérnök mert utálom a müszaki,technikai dolgokat. Ezek mind olyan pályák(orvos,mérnök,informatikus)mind csak alkalmazzák ezeket a tudományokat. Akkor kérdem én ha nincsenek természettudományos szakok akkor mit kezdjen az magával akit nem az adott tudomány alkalmazása hanem maga a tömény elmélet érdekel(tudom,hogy pl. egy orvos vagy mérnök is tanulja valamilyen szintem magát a tudományt de azért nem olyan szinten mint egy biológus vagy egy fizikus)? Erről mit mondanátok,szerintetek se kellenének természettudományi alapszakok vagy inkább velem értetek egyet? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. aug. 28. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hát vigyázni kell, nehogy balhéba forduljanak a dolgok. :D Szerintem minden szakra szükség van. Furán néznénk ki bölcsészek vagy biológusok nélkül. Viszont az is tény, hogy ezek a szakok elsősorban nem alkalmazást, hanem elméletet tanítanak, tehát elsősorban a kutatásra képeznek. Nem maguk a szakok értelmetlenek, de annyi embert felvenni rájuk az, mert a kutatási szféra - pláne Magyarországon - erősen kompetitív és egy igen szűk kört jelent. Tehát csak kevesen találják meg vele a számításukat, amíg mérnökök és orvosok sokkal többen.
2017. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem inkább a szakot kell nézni, hanem azt, hogy az illető, mit akar azzal elérni. VAgyis na, számít a szak persze, de az csak egy alap.


Pl itt ez a szabadbölcsész dolog, onnan lehet specializálódni filozófiára tudtommal. Tehát ha egy ilyen beállítottságú egyénke odamegy, ahol ugyan vannak kétségtelen olyan, akik csak ott verik a brét, vagy nem tudom, passzióból mentek oda, szóval annak igenis hasznos a szak.

2017. aug. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!