Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre érdemes...

Melyik egyetemre érdemes menni, aki földrajzra szeretne jelentkezni?

Figyelt kérdés
Májusban fogok érettségizni és melyik egyetemre érdemes menni? Mivel Jász-Nagykun-Szolnok megyében egy vidéki városban lakom a legkönnyebb választás a Debreceni Egyetem lenne, hiszen utazás szempontjából megfelel. De sokan ajánlották a Szegedi Tudományegyetemet is, ahol elméletileg eléggé jól tanítanak. Viszont az utazás többe kerülne a debreceninek a duplája lenne az utazási költség és idő is. Nem tudom, hogy ez mennyire számít, de kíváncsi lennék arra, hogy melyik egyetemre érdemesebb menni, hol jobb a tanítás? Mivelhogy, földrajzra szeretnék menni, melyik egyetemen tanítják jobban? Válaszokat előre is köszönöm!

2020. márc. 5. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Földrajz =büfészak HA gyárban akarsz dolgozni utána ok , de amúgy felejstd el. 2-3 év laza pangás de utána nem éri meg.
2020. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mit érek el vele, hanem, hogy melyik egyetemet érdemes választani
2020. márc. 5. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Én a SZTE-t választanám, de csak mert elfogult vagyok :). A város, meg az egész egyetemi hangulat szimpatikusabb. Nevesebb is, mint a debreceni.

Első molylepkével ne foglalkozz, Msc minimum, akár Phd-ig menj el, ha lesz rá lehetőséged.

2020. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sokan ajánlották, de az a gond, hogy közlekedésügyileg nehezebb lenne dolgom.
2020. márc. 6. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen, Szeged és az ELTE is jó ebben (ezek a régi tudományegyetemi karok). A biogeográfia, globális problémák kutatása nemzetközileg is egyre fontosabb területek, érdemes legalább 1 félévet külföldön is eltölteni Erasmusszal például. A bécsi egyetem is például elég jó.


BSc szinten még mindegy, hogy ezek közül melyik egyetemet választod, az egyetemi alapképzést mindenhol megfelelő színvonalon megkapod. Mindenképpen MSc és utána PhD-ban érdemes gondolkodni ebben a szakmában, úgyhogy legjobb, ha minél hamarabb keresel egy jó témavezetőt és elkezdesz vele dolgozni. Az a jó egyetem, ahol jó témavezetőt találsz ahhoz a témához ami érdekel és amiben sikeres lehetsz.

2020. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm az infót. Sajnos még nem tudom, hogy melyik lenne a jo irány.
2020. márc. 8. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!