Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet érdemes...

Melyik egyetemet érdemes választani, ha valaki földrajz alapszakra szeretne jelentkezni?

Figyelt kérdés
Májusban fogok érettségizni és melyik egyetemre érdemes menni? Mivel Jász-Nagykun-Szolnok megyében egy vidéki városban lakom a legkönnyebb választás a Debreceni Egyetem lenne, hiszen utazás szempontjából megfelel. De sokan ajánlották a Szegedi Tudományegyetemet is, ahol elméletileg eléggé jól tanítanak. Viszont az utazás többe kerülne a debreceninek a duplája lenne az utazási költség és idő is. Nem tudom, hogy ez mennyire számít, de kíváncsi lennék arra, hogy melyik egyetemre érdemesebb menni, hol jobb a tanítás? Mivelhogy, földrajzra szeretnék menni, melyik egyetemen tanítják jobban? Válaszokat előre is köszönöm!

2020. febr. 29. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén, teljesen mindegy hol végzed el, munkád alig lesz. Bátyam is ezt a szakot végezte el, sosem dolgozott benne. Párom térinformatikus, (a legerősebb szakirány) ő eddig csak mérnöki cegeknél tálalt munkát beutto 250ezerért, foldmerokent kellett dolgoznia. most a polgarmesteri hivatalban dolgozik nem sokkal többért. Pedig programoznij is tud, meg úgy bármit megcsinál. Legjobb baratnőm nem talalt vele munkát, ezert elment phd-zni, hogy huzza az időt 4 évig.
2020. febr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül térinformatikus szeretnék csak azt szeretném megtudni jobban melyik egyetem az, amely költségileg is jó. Bár jogos a válaszod. De szeretnék ezen a szakon tanulni, mert nagyon szeretem.
2020. febr. 29. 22:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Ok. A Debreceni Egyetemet nem ismerem ilyen szempontból, tesóm Egerbe járt, a párom és az összes ismerősöm pedig Szegedre. Az Msc-t a párom úgy végezte el, hogy nappalin tanulta, mellette csinált egy OKJ szoftverfejlesztő képzést estin (heti 3 délután voltak órák), plusz mellette dolgozott. Körülbelül ennyire volt komoly a képzés. Viszont a bsc-t jónak mondták
2020. febr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam én is, hogy nagyon jó Szegeden a földrajz képzés Bsc-n. De utazás szempontjából kedvezőtlenebb lenne a helyzet.
2020. febr. 29. 22:54
 5/5 anonim válasza:

Debrecenben a földrajz képzés nagyon családias. De színvonalát tekintve valószínűleg a pesti és a szegedi egyetemek is jobbak.

Ahogy az előttem lévő is írta, nagyon nehéz vele elhelyezkedni, érdemes msc-t csinálni.

2020. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!