Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a kormány bezáratja az...

Ha a kormány bezáratja az iskolákat és betiltja a 100 főnél nagyobb rendezvényeket, akkor elveszi egy évfolyamtól a ballagását?

Figyelt kérdés
Ez az évfolyam egy életre meg fog nyomorodni, életükből hiányozni fog egy élmény, amit orbán elvesz tőlük.

2020. márc. 11. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Ohh, god...

A ballagás értelmetlen hülyeség, és nem nagyon érdekli a diákokat. A szalagavatót fontosabbnak tartják, viszont annak sincs sokkal több értelme.

Semmilyen megnyomorodás nem lesz belőle.


Amúgy ha feltesszük, hogy megnyomorodnak egy életre, nem ugyanez történni, ha a ballagás miatt szépen szétterjedne a vírus a diákokon, rokonokon és hullanának a családtagjaik?

Szerintem ha valakit megkérdezel, hogy szalagavató nélkül, de szülőkkel együtt nőne fel, vagy szalagavatóval, de szülők nélkül, akkor az előbbit választják és nem az utóbbit.

2020. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
fogalmam sinncs,mi lesz májusban, de a pécsi egyetemen nem mennek suliba hétfőtől.távoktatás lesz. valami itt készülődik.
2020. márc. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Én simán lemondtam volna a ballagásról

Azért térjünk már észhez egy ballagása haca cáré nem lehet olyan fotnos mint hogy esetleg többszázan megbetegedjenek.

2020. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Több helyről hallani, hogy diáklázadások is lehetnek, ha elhalasztják az érettségiket. Facebookon elég sok szó esik erről. Mit gondoltok, mennyi a realitása, hogy a diákok megdöntik orbánt a bezárások miatt?
2020. márc. 11. 13:24
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha lázadnak max nem kapnak érettségizésre lehetőséget aztán mehetnek a francba semmivel ...

Nem kel minden pletykát elhinni,sokaknak a szája nagy csak.

2020. márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Több helyről hallani, hogy diáklázadások is lehetnek, ha elhalasztják az érettségiket. Facebookon elég sok szó esik erről. Mit gondoltok, mennyi a realitása, hogy a diákok megdöntik orbánt a bezárások miatt?"

Egyrészt, tőled hallom először, hogy itt bárkit érdekel a ballagás. Szóval az elég sok szó, az nem igaz. 5 ember az nem sok.

Másrészt, ennél jóval nagyobb tömeg kormány ellenes, vagyis nem, nincs realitása, hogy ennek bármilyen következménye lesz. Ha bukik, az azért lesz, mert meglátják, hogy milyen "jól" kezeli az egészségügy a járványt.


És akkor számadatokkal. Évente kb. 100 ezer ember érettségizik. Ennek reálisan 20%-a lehet, akit kicsit is érdekel a ballgás, vagyis 20 ezer fő. Ez a 20 ezer fő pedig nem is feltétlen bp-i, így még ha tüntetés is lenne, akkor sem lennének szerintem 10 ezernél többen. Az elmúlt évek legnagyobb tüntetése a CEU melletti 80 ezres tüntetés volt, aminek még annyi hatása sem volt, hogy visszavonják a törvényt, nem hogy bukjon a kormány.

2020. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

1. A közoktatást még nem szüneteltetik. (Bár szerintem lassan kellene erre is gondolni, nagyon helyes, hogy az egyetemeket bezárják.)

2. HA lesz gimnáziumi szünet, AKKOR a ballagás miért lenne már lefújva??? A ballagás az év végén, az érettségi előtt van. Azaz ha el kell halasztani az érettségiket, akkor el lesz halasztva a ballagás, ennyi. Tényleg, ÉRETTSÉGIre készültök, GONDOLKOZNI kellene már megtanulni.

3. HA el kell halasztani az érettségiket, akkor sincs baj, legalább több időtök lesz készülni. A beiratkozás szokásosan szeptember, legfeljebb később lesz ponthatárhúzás, ennyi.

De már nagyon előreszaladtatok, ki tudja, mi lesz itt 2-3-4 hónap múlva, azt sem tudjuk, mi lesz a jövő héten! Ne pánikoljatok, ne lázongjatok, GONDOLKOZZATOK!


Amúgy sok sikert az érettségikhez:)

2020. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"1. A közoktatást még nem szüneteltetik."

A kérdés arra vonatkozott, amit pár napja nyilatkoztak, hogy minden intézményt kértek, hogy a rendezvényeket ne tartsák meg, tehát márc 15.-e, ballgás stb.

2020. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as: én még csak a márc 15-ről tudtam. A ballagás még annyira messze van ahhoz képest, hogy azt sem tudjuk, a jövő héten mi lesz.

(Egyébként önmagában pl. egy iskolai ünnepélyt letiltani annyira nincs értelme. Mert ha a gyerekek úgyis össze vannak zárva a suli épületében, akkor nem mindegy, hogy a folyosón vannak, órán vagy ünnepélyen? Ha ünnepélyen, és az kinn van az udvaron, máris kisebb a fertőzésveszély, mint zárt térben. Iskolai ünnepélyre úgysem megy külsős.)

2020. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk egyellőre 2 hétnyi távoktatásról beszélnek a ballagás meg még elég messze van, addigra még ellenszer is lesz
2020. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!