Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A koronavírus ideje alatt mi...

A koronavírus ideje alatt mi lesz a felsőoktatással?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm most küldte el, hogy jövőhéten bezár a BGE 1 hétre.


A BMEn az Építészeknél már eltörölték a katalógust.


Szintén BMEs vagyok csak más karon. Kaptunk körlevelet és egyik tanárunk elmondta, hogy valószínűleg oktatás felfüggesztése várható a közel jövőben, vagy ha megoldható távoktatás, de még nem tudják.


Az ELTÉn a TÁTKn meg ahogy hallom a diákok kötelesek valamilyen szoftvereket feltelepíteni a számítógépeikre, gondolom online oktatásra felkészülve.


Meg hogy hogy nem lehet ezekről a hírekben, online cikkekben, vagy akármilyen médiumban hallani?

(Csak más diákoktól és egyetemi közleményekben)


Nem hírértékű ha lezárják az egyetemeket?


Szóval jelenleg mit lehet tudni? Már tényleg ilyen hamar leállhatnak az egyetemek?



2020. márc. 11. 13:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%
egyik pillanatról a másokra lezáratja az egyetemeket orbán! Ennyi! Aztán szopta mindenki, mert kitolódnak a vizsgák, az érettségik stb... Mivel távoktatásban nem lehet vizsgázni és érettségizni! Lényegében közel 200-250 ezer fiatal álmait, életét húzza keresztbe a kormány döntése, ami szinte bizonyos!
2020. márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mondjuk 2 hét szünet szorgalmi időszak felében ponthoz könnyebbé teszi a nehezebb szakokon tanulók dolgák, akik mondjuk kb 3 beadandón dolgoznak határidővel. Kb 10 kisZHval, beugró dolgozatokkal, kb 6-7 nagy ZHval stb...


Szóval nekem kifejezetten jól este 2-3 hét szünet, ha csak az eredményeimet nézzük.


Csak nyári programok átszervezésével jár. Ami kb mindenki másnak a fő negatívum ami nem hiszem, hogy a "fiatalok álmait, életét húzza keresztbe a kormány" kategóriába esik.

2020. márc. 11. 13:29
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

1-es; nem kell ennyire túldramatizálni... Azért, mert valaki 1 évvel később végez adott esetben, nem fog tönkremenni az élete...

De ha már annyira drámaian akarjuk beállítani, akkor az is előfordulhat, hogy ez a vírus évekig, sőt évtizedekig a nyakunkon lesz, akkor aztán nem lesz külföldön tanulgatósdi. Na, az már tényleg szar ügy lenne.

2020. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Hagyjuk már a baromságokat, nehogy már otthon ne tudj tanulni meg házidogát írni ha akarsz...
2020. márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Arra azért nagyon kíváncsi leszek, hogy mit kezd majd magával a sok pózer, aki fesztiválozni akar és minden fesztivál elmarad a nyáron! Ezekkel lesz tele az utca, ténferegnek majd, nem találják helyüket,nem tudnak posztolni a fesztiválról! Letargi, halálhörgés és siralom lesz nagyon sok fiatal osztályrésze ezen a nyáron, mert egy bulit sem engednek majd megtartani, most jelenleg június végéig számolnak a járvánnyal, azaz vége a nyári a szezonnak vele, hiszen senkit sem engednek majd be az országba az előadók közül.
2020. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Két hét szünet, aztán megy minden tovább. Feltéve, ha a hisztéria végre lecsendesül.
2020. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nincs egy objektív , tudományos tájékoztatás ! Mindenki csak sötétben tapogatózik !!!
2020. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Most jelentették hogy, hogy betiltják az egyetemek látogatását és online oktatás lesz.


Szóval választ kaptam a kérdésemre :D

2020. márc. 11. 14:17
 9/18 anonim válasza:
0%
kit érdekel, a prolikat ez úgysem érinti, és ez a lényeg
2020. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én már el is várnám, hogy bezárják. (A mi egyetemünkön 75% külföldi hallgató, kb. 30 országból.) Egyelőre csak azokat küldték haza 2 hétre, akik önkéntesen bevallották, hogy voltak fertőzött területen, szoros kontaktusban voltak olyannal, aki volt vagy jelenleg beteg. De katalógus, az persze van, és a hiányzásokat az egyetem ugyan hivatalosan igazolja, de hogy a tanszékek elfogadják-e, abban nem vagyok biztos...


Attól függ, mennyi időre szól. Pár hét nem gáz. Az igazat megvallva, én is hatékonyabban tudnék itthon készülni a vizsgákra.


Ha meg elcsúszik emiatt a vizsgaidőszak, akkor elcsúszik, bár ezt azért valószínűtlennek tartom, jelenleg még nem lehet kizárni.


A tájékoztást én is hiányolom, egyetemi és kormányzati szinten is. (Pl. hallottam olyat, hogy pénteken esetleg bejelentik, hogy hétfőtől felfüggesztik a tanítást; ha ez igaz, akkor azért a kisiskolások szülei jobb lenne, ha minél előbb fel tudnának készülni a gyerekek felügyeletére)

2020. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!