Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1,25os matek átlagot ki lehet...

1,25os matek átlagot ki lehet javítani júniusig?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon rosszul állok matekból. 10db 1es és 4db 2esem van össz vissz.

Elsőéves érettségis vagyok,mindenből megvan minimum a hármas, ez a francos matek nem akar menni sehogy.

Matektanárhoz akarok menni, de előtte érdekel hogy mégis mennyi az esély hogy javítható e a dolog.

+ évvégekor az egész éves átlagot nézik vagy csak a második félévet?

Előre köszi srácok.



2020. márc. 11. 22:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Sry, 12 db 1es, van 2 db témazáró jellegü dolgozat ami 2nek számít csak egynek van írva.
2020. márc. 11. 22:46
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Hát figyelj, átlagszámítás az két műveletből áll: összeadás és osztás. Ha erre nem tudod a választ, akkor kizárt, hogy 2-est kapj év végéig! Ez kb 5-6-os osztályos matematika...
2020. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is, kellene tudni, hogy hányadikos vagy.

Aztán, kellene tudni, hogy milyen anyagrészeket vettetek, amik nem mentek.

De még az is jól jönne, hogy miért nem megy a matek; rosszul magyaráz a tanár, vagy rossz a tanulási technikád? Esetleg csak leszarod, és nem foglalkozol vele eleget?

2020. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elsőéves érettségis vagyok.

4 év helyett 2éves képzés mert szakmautáni érettségi.

A matekot sose értettem de mindig átcsúsztam kettes-hármassal ha nagyon strapáltam magam.

A tanár is gyorsan magyaráz sajnos+atom gyorsan vesszuk az anyagokat a 2 év miatt.

2020. márc. 12. 07:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze! Van esély de most azonnal keress egy matek tanárt!! Ne halogasd,mindjárt év vége!! Szánd rá a pénzt hidd el megéri!! Sok sikert!!!!
2020. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben,hétvégére kerítek egyet. Köszi szépen.
2020. márc. 12. 09:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Szívesen.De főleg TE kellesz hozzá hogy akard megérteni és gyakorolni gyakorolni gyakorolni!!! Kapd össze magad! Meg tudod csinálni!!!!!!!!!!! Higgy benne és tegyél érte!
2020. márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Laylah ***** válasza:
A matektanulásra nem a "gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni" a megoldás, hanem a megértés. Értsd, hogy mit miért csinálsz. Így később is össze tudod kapcsolni bonyolultabb feladatoknál, hogy ezt a lépést erre tudod visszavezetni, ezt a lépést arra. Ez azért fontos, mert ha olyan feladattal állsz szemben, ami nem a jelenleg vett anyaghoz kapcsolódik, akkor nem mindegy, hogy eszedbe jut-e, hogy a feladat melyik, korábban már tanult módszerhez kapcsolódik. Leegyszerűsítve: első osztályban épp az N betűt tanuljátok, de ettől függetlenül egy-egy leírnadó szó nem csak N betűkből áll, hanem az összes többi korábban tanult is szerepelhet benne.
2020. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!