Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék matekból javítani...

Szeretnék matekból javítani az érettségin. Mikor kell befizetni a vizsgadíjat? Jelentkezéskor?

Figyelt kérdés
2018. febr. 12. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, febr. 15-ig.
2018. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En toribol megyek, de online feluleten kell jelentkezni.
2018. febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hol?:D
2018. febr. 12. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:
www.felvi.hu
2018. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu-nak semmi köze nincsen az érettségihez...Legalábbis nekem az jött le a kérdésből, hogy a kérdező az érettségire való jelentkezéssel kapcsolatban érdeklődik.


Ha kormányhivatalban jelentkezel, akkor ott vagy kérsz egy csekket és azon befizeted a díját (közép 21.000, emelt 35.000) vagy pedig átutalhatod a díjat az Oktatási Hivatalnak (szintén az oktatas.hu-n találod meg, hogy hová, hogyan). Ha középiskolában középszintű érettségire jelentkezel, akkor a középiskolának kell kifizetned a díjat a jelentkezéskor. Ha pedig középiskolában emelt szintű érettségire jelentkezel, akkor el kell utalnod az összeget az Oktatási Hivatalnak (ugyanúgy az oktatas.hu-n kell megnézned a konkrétumokat).


A vizsgadíj befizetéséről szóló utalvány vagy az átutalási megbízás közlemény rovatában fel kell tüntetni a 20-as számot, valamint egy szóköz kihagyásával az egyedi érettségi iktatószámot, amit a jelentkezést rögzítő intézmény biztosítja számodra. A vizsgadíj befizetését pedig minden esetben igazolni kell, tehát a jelentkezési laphoz csatolni kell az adott dokumentumot. Tehát ez egy ilyen "egyik sem megy a másik nélkül" dolog, egymás után kell. Én középsuliban jelentkeztem, kitöltötték nekem a jelentkezési lapot, amiről adtak egy fénymásolatot, amin rajta volt az egyedi érettségi iktató számom. Otthon átutaltam az összeget. Utána pedig ugye bizonyítanom kellett, hogy megtörtént az átutalás ezért vissza kellett mennem a kinyomtatott dokumentummal és csak akkor írhattam alá a jelentkezési lapot, tehát onnantól kezdve volt érvényes.

2018. febr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5# Köszönöm szépen a kimerítő választ. Igen, az érettségire való jelentkezésre gondoltam.

Sajnos akkor idén májusban nem fog összejönni a javítás, mert most váltottam munkahelyet, és ha befizetném az érettségit, nem lenne pénzem tankolni, hogy bejárjak munkába..

2018. febr. 13. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!