Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tankötelezettség eltörlésével...

Tankötelezettség eltörlésével jobb vagy rosszabb irányba mennénk szerintetek?

Figyelt kérdés

Miután a kedves kormányunk elrendelte azt, hogy a mozik, színházak, koncertek bezárhatnak míg tart ez a járvány, de az iskolák nem, elkezdtem elmélkedni azon, hogy milyen következményekkel járna, hogyha nem lenne tankötelezettség és a gyerekek dönthetik el, hogy szeretnének e suliba járni vagy nem. Szerintem sokkal jobb lenne az, ha nem mondaná meg az állam a 7 éves gyereknek azt, hogy már most iskolába kell járnod, mert mi megmondjuk neked, hogy mit csinálj.

Van az a mondás, hogy aki nem jár iskolába az buta marad. Ez miért lenne így? Mikor kis gyerek voltam elkezdett érdekelni a csillagászat, a természet, érdekelt az, hogy mennyi fa és virág van faj van, volt amikor a kresz is elkezdett érdekelni, amikor olyan 10 éves lehettem és sorolhatnám még. Butaság azt hinni, hogy aki nem jár iskolába az buta marad. Szerintem nincs olyan, hogy buta, sajnos vannak emberek, akik rossz osztályhelyzetbe, családba születnek és emiatt látszanak butának, pedig szerintem nincs alapból buta ember, persze sajnos vannak értelmi fogyatékosok, de én az átlag egészséges emberekre gondoltam.

Ha tőlem függne én maholnap eltörölném a tankötelezettsége, a szülőket arra bátorítanám, hogy emancipálják a gyereküket, és ne erőltessék rá az akaratukat, mert a gyerek nem egy vadállat.

Persze legyenek iskolák és az oktatást reformálni kell mindenképp, csak a tankötelezettség szűnjön meg.


2020. márc. 12. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Sík hülye lenne a lakosság jelentős része! Nem lehet eltörölni.
2020. márc. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Inkább az oktatás teszi az embert hülyévé és szolgaivá. Magasabb fokú szabadság segítene ezen.
2020. márc. 12. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert az analfabéták igazán szabadok, igaz?
2020. márc. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!