Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igen, tudom, hogy még alig...

Felhasznalo0780 kérdése:

Igen, tudom, hogy még alig két órája volt a miniszterelnök tájékoztatója, de mivel nem fogalmazott pontosan (azt mondta: legalább hónapokról beszélünk) kíváncsi vagyok, mi a véleményetek, meddig fog tartani ez a távoktatás?

Figyelt kérdés
Érettségizni készülök és az elvárttól eltérő magatartást tanúsítok, hisz örülök neki, hogy szépen, nyugodtan, az időt bölcsen beosztva tudok felkészülni a vizsgákra ( természetesen nem arra bazíroztam év elejétől, hogy majd lesz egy vírus, ami miatt lesz rengeteg időm, hanem készültem eddig is, de szerintem értitek). Annak nagyon is örültem, hogy megemlítette: az érettségi várhatóan nem lesz eltolva. De vajon tart-e április végéig ez az időszak? (Emellett remélem, hogy a karantén beválik, és idôs polgártársainknak nem fog ártani a vírus egyáltalán! ) Hálás köszönet a válaszolóknak, és ha diáktársam olvassa, eredményes felkészülést kívánok neked is!

2020. márc. 13. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Tart.


A májusi érettségire se vennék mérget.

2020. márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aprilis vegeig biztos, de lehet, hogy tovabb. (A mi egyetemunkon eddig ugy szamolnak, hogy aprilis 30-ig tavoktatas lesz.)
2020. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha Kínát nézzük alapon, ahol azért a diktatúra sokat segít egy krízis helyzetben és náluk 4-5 hónap volt az, hogy kijelentsék, enyhült a járvány. Akkor Europába szerintem ugyanennyi idővel lehet számítani. Idén én már nem tervezném a dolgokat...
2020. márc. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az érettségi azért biztosan meg lesz tartva. Orbán Viktor maga mondta.
2020. márc. 13. 23:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne azt gondolni, hogy addigra lemegy, de ha szétnézünk a világban, láthatjuk, hogy még csak most kezdődik Európában. Magyarországon most döntő lesz az elkövetkező 2 hét, amikor elválik, hogy az intézkedések bevezetéséig mennyien is fertőződtek meg valójában. Ha minden nap csak ilyen 2-3 új beteget regisztrálnak, az jó, mert onnantól meg már látszani fog a most bevezetett intézkedések hatása. Mivel azonban a lappangási idő 2 hét és az első fertőzötteket kicsivel több, mint 1 hete jelentették be, úgy gondolom, hogy nem sokára hirtelen lesz egy nagy esetszám emelkedés, ami után további exponenciális növekedés lesz kb. még 2 hétig. De utána várhatóan javulnak majd a dolgok, a gyors intézkedések miatt. Mivel azonban

májusig másfél hónap van, ha el is kezdődnek időben az érettségik, szerintem nem a szokott módon fognak zajlani.

2020. márc. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Az érettségi azért biztosan meg lesz tartva. Orbán Viktor maga mondta."


Orbán Viktor nem jövőbe látó, ahogy mi sem. Csak találgatni lehet abból, amit a világban látunk.


Ha olyan helyzet lesz itthon, mint Olaszországba akkor nem lesz érettségi. Örülni fogunk, ha nem kapjuk el a vírust.


Ha nem lesz olyan helyzet akkor simán meg lehet tartani.


De a valószínűség számítás alapján az előbbi fog inkább bekövetkezni szerintem.

2020. márc. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a válaszokat, kielégítőek voltak, de azért utolsónak ha nem sértődik meg, remélem nem lesz igaza, mindannyiunk érdekében. Ugyanakkor amint leírtátok az is tény, hogy nem látjuk a jövőt, ússzunk tehát az árral! Mindenkinek jó egészséget!
2020. márc. 14. 01:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez is csak szerintem, ha azt nézzk mi folyik a világban. És igen. Ne legyen igazam. De mindig jobb a legrosszabbra felkészülni, mint nem! Ez szerintem mindenben így van. Ha felkészült vagy nem fog meglepés érni. Ha nem készülsz fel akkor meg a pánikolás van ... Persz ez nem azt jelenti, hogy 40kg cukrot kell venni, amit ma láttam a tacskóba. Legközelebb megkérdezem, mégis mit akar ennyi cukorból csinálni? Mert megértem, hogy a 40kg lisztből ő kenyeret akar, amikor életébe nem csinált kenyeret és valszeg a 90%-a kukába fogja végezni, mert elcseszi mindet. :D De ez még érthető vásárlás.... na de a cukor? 1 év alatt nem használok ennyit.... Na de eltértem a tárgytól, a kérdéstől...


Akkor inkább így fogalmazok, hogy ne legyen félreértés: Meg lehet annak is az esélye, hogy elmarad. :) Ez majd kiderül.

2020. márc. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljes összeomlás jön! ugyanis a legtöbb általános iskolában kréta sincs, nemhogy megfelelő számítógépes hálózat a tanításhoz, a tanulók - főleg a keleti régióban pedig nem rendelkeznek számítógéppel! Senkit sem lehet kötelezni, hogy facebook accountot csináljon, ugyanis az nem állami szerv, hanem egy magánvállalat, így azon keresztül nem is biztonságos a kommunikáció! Szóval orbán ezt a döntést nem önszántából hozta, hanem kamuzott egyet, hárítani akarja majd a felelősséget az iskolákra, de ezzel megbukott, mert össze fog omlani a rendszer.
2020. márc. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha szerencsénk van,és nem lesz tömeges megbetegedés,akkor látok lehetőséget a májusi érettségire.Ha viszont lesz(nagyon remélem,hogy nem)akkor is ki kell találni valamilyen megoldást.Vagy halasztják nyárra,és az egyetem később kezdődik,vagy kitalálnak valami mást.Én abban reménykedem,hogy itthon nem lesz olyan kritikus az állapot mint Olaszországban,Kínában mert viszonylag gyorsabban léptünk mint ők.Nyilván ehheg sajnos az is kellett,hogy ott megtörténjen.

Szóval reméljük a legjobbakat

2020. márc. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!