Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogy kezelitek a kialakult...

Ti hogy kezelitek a kialakult kényszerszünetet?

Figyelt kérdés
Én egyáltalán nem örülök neki. Lehet strébernek hívni, de szeretem a szakomat, szeretek órákra járni, készülni stb. Most, hogy nem lesz ez a rendszer az életemben, nem tudom, hogy mihez fogok kezdeni. Mert gondolom, a távoktatás rugalmas lesz és nem órarend szerint fog zajlani, bár ki tudja... Meg ez a határozatlanság is olyan rossz az egészben. Ti hogy álltok ehhez az egészhez, mivel fogjátok tölteni az időtöket?

2020. márc. 12. 21:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Fiamat folyamatosan tájékoztatják az egyetemről, én ebből úgy látom, hogy urai a helyzetnek. Egyedül a ZH-i kérdésesek, hogy azt hogyan fogják megoldani, mert pont most kezdődött volna az az időszak. Ha távoktatásban csinálják azt is, akkor ugye felmerül a puskázás lehetősége, szóval kíváncsi leszek.
2020. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Én meg úgy érzem, hogy sokkal jobb esélyeim lesznek a vizsgákon, mert hagynak itthon tanulni.

A vizsgaidőszakot is sokkal jobban szeretem a szorgalmi időszaknál, mert sokszor úgy érzem, órára járnom időpocsékolás (de azért járok, mondjuk sok a katalógus is, de amúgy is meg szoktam adni az esélyt arra, hogy "hasznos" lesz az óra).

Hétfőtől már távoktatás lesz, addig is rengeteg tanulnivalóm van.

Nem kell napi 3 órát utaznom, akkor tarok szünetet, amikor akarok, nem kell csörgőórára ébrednem, és rendes, főtt ételt ehetek minden nap.

Azt a kevés gyakorlatot majd bepótoljuk.

Nekem sokkal jobb lesz, akármilyen abszurd módon is hangzik...

(Sajnos az én szakom amúgy csak nappalin van.)

2020. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A vizsgaidőszak május közepén kezdődik csak...max. a zh-hét közeledhetett.

Az én egyetemem még semmit sem talált ki, legalábbis konkrétan nem mondtak semmit, hogy hogy fog zajlani az egész, de nekünk előrehozták a tavaszi szünetet (ami amúgy a szakon nincs is mert nem fért bele a 14 hétbe, ősszel sem volt őszi :D), és 23-tól lesz távoktatás, amit meg addig kitalálnak, hogy legyen.

2020. márc. 12. 21:36
 4/23 A kérdező kommentje:
Ja, meg nekünk csomó tárgyból jegymegajánlóval ki lehetett volna váltani a vizsgákat, évközi zh-k keretében. Most ez így az egész ugrott.
2020. márc. 12. 21:37
 5/23 anonim válasza:
76%

Én is úgy látom a dolgot, mint te, kérdező.

Szeretek bejárni az egyetemre, és nagyon szomorú vagyok, hogy most nem lehet, helyette itthon kell ülnöm. Így nem tudok találkozni a többiekkel sem. (Mondjuk ez a dolog lényege...)

Emellé nekem is ugranak valószínűleg a megajánlott jegyeim, a gyakorlati órákkal és a tesivel pedig fogalmam sincs, mi lesz :/

2020. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, de nem hiszem el, hogy van olyan leendo diplomás, aki a jelenlegi helyzetben (halottak, gazdasagi valsag) tenyleg a tesi alairasa miatt aggodik! Ennyire ne legyunk mar rovidlatoak! (Amugy nyugi, ala fogjak irni, a gyakorlatokat be fogjak potolni stb.)
2020. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
86%

5-ös vagyok. Nem aggódom az aláírások miatt, a kérdés viszont az egyetemi dolgokra vonatkozott, így arra válaszoltam. Az, hogy még senki nem tud semmit, elég rossz.

De ennek ellenére egyet értek a bezárással, szükséges sajnos.

2020. márc. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

Nekem speciel rengeteg olyan tárgyam van ebben a félévben, amit akár otthon is megtudnék tanulni... Kötelező és ajánlott irodalmat elolvasom, jegyzeteket készítek és olyan ütemben tanulom meg, ahogy az nekem kényelmes. Szerencsére ezzel eddig se voltak gondjaim, nem az a típus vagyok, aki vizsga időszak előtt egy héttel áll neki... Nem hiányzik, hogy ott üljek csütörtök este és csináljuk megint az órai csoportmunkás beadandót a hangzavarban, főleg, hogy sok órán nehéz munkára bírni a szaktársaimat....

Sajnos ez van.

Ha minden jól megy, egy félév lesz ez a story, lecseng idővel. A világ meg veszi a lapot és megpróbál felkészülni a jövő globális problémáira. Hidd el, egyre több ilyen lesz (migránsvállság, global warming, gazdasági vállság megint itt figyel), szóval ehhez allkalmazlodni kell és lehet az emberiségnek át kell alakítania az eddigi életvitelét.

2020. márc. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Úgy tekintem, mintha vizsgaidőszak lenne. Nagyon nehéz vizsgáim lesznek, szakdolgozatot is írok, nekem nagy könnyebbség, hogy itthon maradhatok. Tudok önállóan tanulni, ez nem gond, a gyakorlatokat meg majd bepótoljuk.

Anyagilag is sokkal jobban jövök ki így (utazás, kaja), és sokkal kényelmesebb meg hatékonyabb is. Jobb lesz az életminőségem itthon, mintha folyton benn kellene r*hadnom.

Nem kószálok össze-vissza, itthon maradok, tanulok, segítek itthon stb.

2020. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
89%
Én nagyon örülök neki, nem kell a sok irritáló és idegesítő emberrel találkoznom az egyetemen egy terembe összezsúfolva ráadásul és hallgatni az okoskodásaikat.
2020. márc. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!