Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is nagy esély van...

Szerintetek is nagy esély van rá hogy nem fog működni a digitális tanulás és évet kell ismételni?

Figyelt kérdés
2020. márc. 14. 00:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
(Középiskola)
2020. márc. 14. 00:17
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a digitális tanulás, ha erre kerül sok, annyiból fog állni, hogy neten küldik az anyagot... Máshogy nem lehetne megoldani, egyszerűen képtelenség. Szakközepes vagyok. A legegyszerűbb az lenne, ha elküldenék nekünk a kész tételeket, és hozzá anyagot. Most az, hogy nem tudják elmagyarázni, úgyis hátrány, ha van hozzá lap. Akkor már inkább a kész tételt írjuk át, és a gyakorlati vizsgára gyakoroljuk a már megkapottakat. Úgy van esély, hogy nem bukunk meg és minden kész lesz. Segítség a net, de nem mindenre.
2020. márc. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
88%
Attol is függ, hogy hany gyerek jut internethez otthon. Össze nem jarhatnak a gyerekek ahhoz a tarsukhoz, akinek van netje, mert az megint nem biztonsagos a virus terjedese szempontjabol. Szerintem, közepes esely van problemakra, hogy a gyerekek egyik jo nagy csoportja a masiktol eszköz, lehetöseg, vagy epp sajat szorgalom hianyaban fog jelentösen lemaradni a tananyagban, többek között, mert az ellenörzes könnyebben lesz kijatszhato. Megoldas lehet, hogy aki felügyel a gyerekre, az tanul is vele, de nem minden tananyag es osztaly eseteben müködik ez sajnos.
2020. márc. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem hiszem, vagy legalábbis egyelőre nem gondolom, hogy évet kell ismételni. Nagyon nem lenne igazságos, akkor inkább nyáron fognak tanítani, vagy valahogy máshogy megoldják.


Ez a digitális oktatás érdekes dolog, és azért 2020-ban időszerű is, de egyelőre nincsenek meg hozzá a feltételek, sok tanárnak ilyesmiről fogalma sincs, és egyébként is csak leghamarabb jövőre vezették volna be, úgyhogy ez is egy problémás dolog. Ilyen hirtelen nem lehet átállni teljesen.

2020. márc. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Az évismétlésre igen kicsi esélyt látok, sőt szinte 0... Digitális formában fogják befejezni a tanévet, még ha nem is mindenkinek megoldható. Vagy pedig a nyári szünet offos.

Egyébként mi írtunk már online zh-t még anno, simán mehet így a számonkérés az általános és középiskolákban is (ahol van internet és eszköz ugye).

2020. márc. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
A vizsgák után igazából nekünk vége is van az évnek, egy hónappal több... lenne a szünet, hiszen ha már megvan a szakma... 3 + 1 év az első iskolában, tehát 4 éve ment el az első egy hónapom gyakorlattal. Nagyon remélem, nem kell kukába dobnom a vágyamat, hogy normális, talán egy hónappal több szünetem lehet... pedig nagyon így néz ki. -.-
2020. márc. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk az e-learning egy középiskolás számára megoldható.


De azt árulja már el valak, hogy az általános iskolás 1-2. osztályos tanulókat, akik olvasni, írni tanulnak azok hogy fognak digitális képzésben részt venni? Na ugye.

2020. márc. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Vagy az ovodások? Akik a napi feladatokkal fejlődnek és haladnak előre. Mert igazából ott is "tanítás folyik".


Én úgy gondolom, hogy akik most érettségi előtt állnak azok rendben vannak. Már úgysem kell sok mindent tanulni, ami maradt azt otthon is megtudod egyedül.


Akik viszont nem érettségi előtt állnak azoknak évismétlés, ovodákba és iskolákba is! Ez lesz úgy is....

2020. márc. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Ponthogy nem szerintem. Nekeik nem fontos, hogy behzooak a lemaradást, tanulnak valamennyit az e learninggel, amit fel lehet írni tanítási napnak. Es pont az a jó, hogy megtörtenik az egyetmi felvételi és az érettségi, ezért lehet majd folytani az évet. A gnáziumi felvetelik meg már lezajlottak. Aki meg nem érettsegizik annak meg lesz úgyis ideje behozni a kiesett időt tanárokkal, rendesen.
2020. márc. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Elképzelésem sincs. Az én osztályom tanulóinak nagy része alig tud írni-olvasni 6. osztályban. 1-2 gyermek kivételével mindenki le****ja a tanulást, egyedül a tesiórákat tartják fontosnak. Otthoni számítógép szinte senkinek nincs, okostelefon is csak 2-3 gyermeknek, ez utóbbin is csak facebook-oznak. Egyébként az informatikai ismereteik a nullával egyelnőek.

Szóval majd XY tanulóm otthon a putriban majd leül az iskolából kapott laptop elé, és 45 percen keresztül hallgatni fogja az én magyarázataimat, esetleg ki fogja tölteni az online feladatokat úgy, hogy mellette még 10-en ülnek egy szobában...

2020. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!