Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti támogatnátok azt, hogy a...

Ti támogatnátok azt, hogy a magyar oktatásban táblagépeket használjanak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy csak tanulásra, tehát se youtube se játékok nincsenek rajta, és nem is lehet letölteni, és a böngésző is szűrött, hogy csak tanulás/oktatás céljából lehessen használni.

2018. febr. 23. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Így is sokan szinte intravénásan rá vannak kötve az ilyenekre.

A digitális kütyükön kívül is van világ, és azok nélkül is lehet hatékonyan tanulni - persze, a maga helyén kiváló segédeszköz, de nem szabad túlértékelni.

2018. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Gimiben. Előbb nem.
2018. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A jó édes ***** válasza:
42%

Nem, mert:

-Ez is ugyanolyan haszontalan n+1-edik kütyü, amiről 20 év múlva azt sem fogják tudni az emberek, hogy mire használták

-Drága és rövid az élettartama - pár éven belül lehet a szeméttelepre vinni.

-A tabletre írt szoftverek a legritkább esetben nyújtanak többet, mint egy egyszerű számítógépes szoftver.

-Keretrendszeri függőséget alakíthat ki: a diákok egy idő után olyan feladatokat is a gépen akarnak majd megoldani, amihez semmi szükségük nem volna rá.

-Az írással, rajzzal, hangszerekkel és kézzel végzett feladatokkal szemben nem fejleszti a finommotorikus képességeket.

-Kiszorítaná a magyar tanszergyártókat a piacról.

-Amíg nem maga a tanár írja rá a gyakorlatokat, addig neki is ugyanúgy meg kell tanítani a használatát és szintén költséges képzéseken kell részt venniük.

2018. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Utolsó! Az írásban is segíthet,hiszem meg lehetne oldani egy érintőtollal is, ami nem az a sz*r amit a kinaiban kapsz, csak hasonló az elve. Illetve én felső tagozatra gondoltam, ugyan ezt nem írtam.
2018. febr. 23. 17:04
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2018. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de csak középiskolától. Kölyök koruktól elcseszik a szemüket a gyerekek a gép előtt, nem kéne ezt kötelezővé tenni. Az egy fényforrás, megterheli a szemet jobban, mint a papír alapú eszközök, emellett fontosnak tartom, hogy megtanuljanak manuálisan is dolgokat, írni, számolni, meg minden alapot. Lehet, hogy a gépek korában élni kell a gépek lehetőségeivel, de nem szeretném, hogy ha majd lesz gyerekem, úgy tanítsák, hogy gép nélkül életképtelen legyen. Tudja a matekot számológép nélkül, tudjon írni szépen papírra, fogjon könyvet és legyen élete.


A másik fontos tényező az anyagiak. Vannak gyerekek, akiknek a tankönyveket is nehéz beszerezni... Egy táblagép hosszú távon jobban megéri, de csak úgy köthetik ehhez az oktatást, ha erre lehetőséget biztosítanak mindenkinek.


Egyébként hasznos lenne, nagyon sok a digitális analfabéta, nem tudják használni még a keresőt sem, nem tudnak anyagokat keresni hatékonyan, nem tudnak egy csomó dolgot, amire illene szocializálni őket. Ez a jövő, nem látom annak értelmét, hogy a fejlődést vagy az előrehaladást a hagyományos dolgokhoz való megrögzött ragaszkodással hátráltassuk.

2018. febr. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Kicsiknél nem, mert akkor alakul ki íz íráskép és fontos, hogy tudjanak papírra ceruzával HELYESEN írni. A táblagépek használatával félek, hogy ez eltűnne. A kütyükbe sokszor javító van beépítve, ami aláhúzza, ha rosszul írtad a szót. Így az ember nem is jegyzi meg, hogyan kell hibátlan nyelvtannal írni.

Középiskolásoknál lehetne, mert akkor már fel kell készülniük egyre több elektronikai eszközt használni. Egyetemen, munkahelyeken ez az alap. Bár a mai gyerekek, mint ahogy előttem is írták, intravénásan rá vannak kötve ezekre. :D

Szóval nincs ilyen problémájuk.

2018. febr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azért én sem gondoltam már első osztályban, de az írást érintő tollal meg lehet oldani, így olyan, mint ha papírra írna. A tankönyvek ugye virtuálisak lennének, és a számológépet is csak akkor engedi a szoftver ha olyan tagozatban van a gyerek.
2018. febr. 24. 10:29
 9/15 anonim ***** válasza:
Írjon papírra. A többi oké, de írjon papírra, mint mondtam, nem akarom, hogy a fiam/lányom egy gép nélkül meg sem bírjon mozdulni. Jók a gépek, de nem szabad a gyerekeket arra szocializálni, hogy mindenért az után nyúljanak automatikusan.
2018. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez is fontos, hogy tudjon tablet nélkül élni. Magyarországon kell 10-20 év, mire bevezetik a digitális oktatást, de akkor sem állandóan, szóval lesz papíron írás is.
2018. febr. 24. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!