Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kb. meddig maradnak zárva az...

Kb. meddig maradnak zárva az iskolák?

Figyelt kérdés

Orbán Viktor tegnap este bejelentette:új oktatási munkarend lép életbe,a diákok nem látogathatják az iskolákat. Elvileg a tanárok digitálisan fogják leadni a tanagyagot,azt hogy hogyan,nem mondta.

Igen ám,de van egy nagy bökkenő:nagyon sok pedagógus még egy YouTube videót sem tud kinagyítani,mert sokak nagyon levannak maradva technológiailag.

Emellett sok gyereknél felügyelet sincs,mert anyuka apuka dolgoznak a nagyszülők pedig vagy nincsenek,vagy félnek a fertőzéstől stb...

Szerintem az sem nem lenne jó,ha diákok 4 hónapot ücsögnének otthon,unatkozva.

Persze,ezek csak az én véleményeim


Szerintetek meddig maradnak zárva az iskolák?



2020. márc. 14. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Ezt még senki nem tudja,de valószínűleg,nem két hétre,hanem hónapokig lesz zárva az iskola
2020. márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ohh,értem. Szerintem az egész távoktatásos rendszer bukni fog,mert az iskolák és a tanárok technikai fejlettsége nagyon alul van maradva.

Megnézném azokat a diákokat,hogy hogy tanulnak,akiknél még egy normális PC sincsen.

Nincsen meg a távoktatáskoz a szükséges technikai fejlettség.

2020. márc. 14. 08:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesznek még új megbetegedések akkor akár egész tanévben zárva lesznek a sulik. Ha nem.lesznek új megbetegedések akkor szerintem 2 hét múlva újra lesz suli.

Személy szerint én a minél hamarabbi nyítást szeretném. Fogalmam sincs hogy mit kezdjek majd a két gyerekemmel.

2020. márc. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Orbán is azt mondta, hogy nem hetekről, hanem hónapokról beszélünk. Szóval hónapokig lesz zárva.

Emiatt is hülyeség a közép és általános iskola bezárása. Nekem középsuliban volt olyan INFORMATIKA tanárom aki nem tudott operációs rendszert telepíteni, vagy hogy mit jelent az, hogy új ablakban nyitott meg valamit a böngésző és csak a vissza gombot nyomogatta. Mint mondtam ő infó tanár volt, képzelhetitek hogy mit tudott a többi. Ők mai napíg tanítanak, de okosabbak nem lettek, azok mit fognak csinálni? Rengeteg fiatal amúgy is próbálja bliccelni az órát, most meg kezébe adtak egy hatalmas lehetőséget.

Másik dolog, pl lesznek bejárós diákok, mert otthon nincs gép (mint ahogy Orbán mondta, ők az iskolait használják) na, ha ők bejárnak tömegközlekedéssel az mennyivel lesz jobb? Ugyan az fog zajlani mint eddig.

Meg ha valami gond lesz így az oktatással (aki nem ma kezdte az tudja, hogy ezek mindíg gonddal járnak) akkor mi lesz? Pótvizsga? Érettségi? Felvételik megírása?

Nagyon nem volt átgondolt döntés. Azt se értem miért van erre szükség, holott Orbán 1 hete nyilatkozta, hogy nem a vírus okoz problémát és inkàbb a migrációval foglalkozzunk ami Valós probléma.

2020. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kormány korábban azt mondta, ha eljutnak idáig, az gyakorlatilag a tanév végét jelenti. Szerintem min. 2, de inkább 3-4 hónap, amíg javul a helyzet.
2020. márc. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%

Miért jó ilyen kérdéseket sorra feltenni, mikor tudhatod, hogy erről semmi információ még, és senki nem lát a jövőbe.

Az összes ilyen kérdés csak hergelésre jó.

2020. márc. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
12 óra telt el a bejelentés óta, és már vagy a 30. kérdés rugózik a megvalósíthatóságon, technikai részleteken. Üljetek már le a seggetekre, vannak sokkal fontosabb dolgok is jelenleg, mint hogy hogyan fogják a nyavalyás töriórát megtartani távoktatásban. Kaptok majd ti is biztosan 1 hét szünetet legalább, amíg kitalálják az egésznek a részleteit.
2020. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Állítólag lehet majd kérni, hogy a pedagógusok oldják meg a felvigyázást, kiscsoportos napköziben. Majd meg kell kérdezni az iskolát.
2020. márc. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudják megoldani, akkor összeállítják a tananyagot a jó öreg papíron, lefénymásolják, és kiviszik postán. Vagy beszkenneli és kiküldi a titkárnő.
2020. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

4-es válaszoló.

Igen, nem feltétlen volt átgondolt döntés. Viszont gondolj bele, mivel járna, ha a kormány vár még egy hetet ezzel a döntéssel és teszem fel, egyik, másik iskolában felüti a fejét a korona vírus és emiatt pánik tör ki, sokan meghalnak? Egy ilyen "bal lépésbe" akár bele is bukhatna az egész fidesz kormány.

Azzal egyetértek, hogy valamit mindenképp lépni kellett és az is igaz, hogy nem igazán van jó döntés perpillanat. Eddig a fidesznek nem igazán kellett ilyen komoly vállságokal megbírkoznia és a helyzet az, hogy a fidesz nem jó a spontán döntések meghozatalában (tekintve, hogy előtte nem tudtak hosszasan közvéleményt kutatni).

Te melyiket tenéd próbára ha politikus lennél? Egészségügy vagy oktatási rendszer? Na ugye....


A kérdezőnek: minden attól függ, hogy 2-3 hétre vagy 2-3 hónapra kell bevezetni ezt a rendszert... Nehéz most megjósolni, de ennek igen komoly hatásai lesznek a társadalom egészére és a kis emberre is. Nem tudom, hogy fogják ezt a feladatot megoldani az iskolák, szakiskolák, okj-k. Szerintem az oktatási rendszerünk nem fogja kiállni ezt a próbát, túlságosan kötött és igen, egyetemen is vannak digitális analfabéta tanárok, bizony... Nálunk is nem egy professzor teljesen elzárkózik a technika használatától. Egyik órán még pár hete volt egy videó konferencia óra és vagy az előadó mikrofonja vagy a terem hangtechnikája nem működött rendesen, de jó, ha minden ötödik szót értettem az előadásból...

És ez egyetem, nem a mucsaröcsögei általános iskola.

A szülők helyzetébe bele se merek gondolni, mondjuk ahol van 6-os, 8-os, 1o-es gyerek és mondjuk egy számítógép az egész háztartásra.

2020. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!