Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amikor kiírják a betöltetlen...

Amikor kiírják a betöltetlen férőhelyeket a az iskolák, akkor azok miért maradnak üresen?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy lehet, hogy sok jelentkező volt, viszont "kiszanálták" belőlük a legjobbakat, akik kellenek nekik és aki túl "gyenge" volt abba az iskolába az mehet tovább és még keresnek, hát ha van még valami "aranyhal"? Vagy egyszerűen nem jelentkeztek annyian?

Bocsánat, hogy ennyire analfabéta vagyok, de teljesen tanácstalan vagyok, mert jövőre lesz nekem a felvételi és tiszta ideg vagyok, hogy nem vesznek fel (pedig ebbe a suliba még van 25 hely).



2016. máj. 27. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudják előre, hogy kik azok, akik az adott iskolába jelentkeztek első helyen. Ezt csak egy központ tudja. A helyek sorrendje pedig a diák számára a fontossági sorrend. Ha első helyre felveszik, akkor oda megy. Itt egy pl. (most csak egy osztályra, nyelvi tagozat):


Petőfi Gimnázium megnézi a jelentkezőket a nyelvi tagozatra. Van 50. Evvől kiválasztják a legjobb harmincat. Tehát ők fel akarnak venni harmincat. A döntést elküldik a győri központnak. Eltelik némi idő. A győri központ visszaküldi, hogy oké, de az általatok választott harmicból 10-en más iskolát jelöltek meg első helyen, és fel is vették oda őket. Így nektek máris csak 20 maradt...

2016. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felveszik, akik beférnek a létszámba.

Összetett rendszer.

Ha 35 férőhely van, akkor felveszik azokat akik első helyen jelölték vagy ezt hozta ki a rendszer. Lehet ideiglenesen a 35. csak 200. volt.

Az említett Petőfi (már a budapesti) is pont ilyen. 150. rangsorszám felett szokott lenni az utolsó.

Vannak olyan iskolák, ahol van szóbeli, de annyian jelentkeznek, hogy egy bizonyos pontszám alatt be sem hívnak (pár péla: Fazekas, Eötvös, Apáczai, Treffort, Veres Pálné, Berzsenyi stb), néha előfordul, hogy abból a létszámból, ahány embert behívtak nem töltődik be minden hely.

Ilyenkor is hirdetnek néha pótfelvételit.

Némelyik sulinak vannak egyéni feltételei, kizáró okok. Pl. tantárgyi bukás.

2016. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!