Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek egyetemen ez hogy...

Loveeeeeeeeee kérdése:

Szerintetek egyetemen ez hogy fog zajlani?

Figyelt kérdés
A vírus miatt ugye most nem lehet bejárni az egyetemre, és ahogyan más iskolákban itt is online oktatás lesz. Ezt egyetemen hogy kell elképzelni? Én azt hallottam vagy olvastam, hogy Skype-on keresztül lesznek órák és hasonlók, viszont nekem valami miatt ezt olyan nehéz elképzelni, főleg úgy hogy én levelezős vagyok. Azt is hallottam, hogy a nappalisoknak lesz a Skype-os megoldás, a levelezősöknek pedig egyszerűen elküldik az anyagot. Ti mit gondoltok, hogyan fog ez alakulni?

2020. márc. 15. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

A legtöbb esetben úgyis csak pp oldalakat olvasnak fel az egyetemeken, így az előadások hiánya szerintem nem vág földhöz senkit.

Nálunk moodle-on minden témában fel van töltve a leadott tananyag, szóval nem észlelünk majd változást igazán. Minden tárgynál csinált nekünk egy chat csopit moodle-on is az előadó, meg majd fog WhatsApp-on is csinálni, így ha valakinek kérdése van, bármikor tud írni az előadónak.

Mivel én külföldön tanulok, így nem tudon hogy zajlanak majd a vizsgák májusban nálunk, de például a BGE-n ahogy láttam, a követelményeket átírják azokból a tárgyakból amikből vizsgák lennének, vagyis gondolom helyette lesznek beadandók. Gondolom a többi magyar egyetem is ezt a példát fogja követni.

A távoktatás inkább az általános és a középsuliknál lesz érdekes.

2020. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szintén levelezősként nekünk a szakvezetőnk skype-ot tervez. Az egyetem meg office 365-öt, neptunban jött róla levél, de arról semmit nem tudok, hogy hogyan működne.
2020. márc. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Én sote-s vagyok. A klinikai gyakorlatokat sehogy sem tudják pótolni, valószínűleg nyáron tömbösítve lesznek.

Az előadások - ahogy más egyetemeken sem - itt sem valami hasznosak. Könyvből, pptkből, kidolgozott jegyzetekből tanulja kb. mindenki, akit ismerek. Ezeket tehát ugyanúgy fogjuk tanulni, mint azelőtt. Az előadásokat egyébként eddig is feltöltötték az intézetek a saját honlapjukra. Nálunk ami változás lehet az az évközi zh, amit nálunk demonstrációnak neveznek. Ezek is valszeg online rendszerbe lesznek és gondolom ilyen többszörös választásos történet. Anatból, bikémből már pár éve egyébként is ezt a rendszert használják az elméleti tudás számonkérésére.

2020. márc. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk szabad kezet kaptak az oktatók. Valakinek annyi a terve, hogy mindig kiküldi az anyagot és a feladatot emailben, amit határidőre meg kell oldani és visszaküldeni (korábban is csináltuk így). Valamelyik óránk már eleve felesben edmodo-n fut, így ott is hasonlóképpen lesz megoldva. Valaki szeretne velünk élőben beszélgetni, illetve ilyen-olyan csevegős csoportokat szeretnének létrehozni. Előadásokról viszont még semmi infóm nincsen, amiket eddig soroltam fel az mind szemináriumra vonatkozik. Amúgy én az előadásokat sokkal jobban bánom, mint a szemináriumokat, mert nálunk azok sokkal hasznosabbak és informatívabbak és a szemináriumok nagyrészt eddig is szimpla otthoni munkáról szóltak (olvasás, beadandók, előadások) és órán csak beszélgettünk róla, prezentáltuk stb. Az előadásokon viszont mindig jegyzeteltem, abból tanultam és ez volt a leghatékonyabb (ppt és könyv kb. nem ért semmit soha, sokszor nem is kaptunk se ppt-t, se könyvet, se jegyzetet, se semmit csak órára kellett járni és jegyzetelni). Itt amúgy szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha kiküldenék az általuk használta anyagokat (ami van pl. ppt, könyv vagy akármi) és mellé lehet jegyzetet írni, magyarázatot, példákat vagy akármit. Valamint beszéltük, hogy pl. az is egy mód, ha valaki felveszi videóra és kiküldi.
2020. márc. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!